13.08.2023 21:33
(KRAJ) Partizan - Radnički Niš 2:1: Natho i Severina za preokret i pobedu crno-belih MN Press

Dva dobra rezultata i utisak o igri na neugodnim gostovanjima TSC-u i Vojvodini, poništena su izuzetno slabom partijom u Azerbejdžanu koji je uslovio porazom od Sabaha u trećem kolu kvalifiakcija za Ligu konferencije. Zato je Partizanu današnji meč trećeg kola Mozzart bet Superlige protiv Radničkog iz Niša sem rezultatskog značaja veoma bitan za povratak samopouzdanja.

Trener crno-belih Igor Duljaj je mogao da kombinuje sastav i podeli minutažu jer ga u četvrtak očekuje revanš sa Azerbejdžancima gde će morati da pojure 0:2, ali se on odlučio za trenutno najbolji sastav sa jednom izmenom. Bibars Natho se vratio u startnu postavu, Kalulu nije u Evropi opravdao ulogu startera, a Saldanja i Severina će imati priliku da u još jednoj utakmici podižu formu.

Radnički iz Niša je doživeo dva startna poraza, za 180 minuta nisu uspeli da postignu gol. Trener Nikola Trajković je i pred duel u Humskoj isticao da je igra bila bolja od rezultata i da se nada da bi protiv Partizana mogli da odigraju najbolje od starta sezone. I bod bi za Nišlije bio puna kapa, mada na stadionu Partizana nisu pobedili od 6. marta 2019. godine (0:1, Haskić). Poslednjih šest gostovanja Partizanu (prvenstvo i Kup) su izgubili a nisu postigli ni gol!

Partizan - Radnički Niš 2:1 (0:1)

Stadion: Partizana.
Sudija: Pavle Tomić.
Strelci: Natho u 79. iz penala i Sveerina u 86. za Partizan, a Petrov u 12. minutu za Radnički.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute (od 60. Kalulu) - Severina (od 90+2. Trifunović), Natho, Menig (od 60. Nikolić) - Saldanja.

RADNIČKI NIŠ: Rosić - Bakić, Stojanović (od 67. Mesarović), Jamkam, Vojnović - V. Ilić, Pejović,  Stajić, Vlajković - Petrov (od 82. Ivelja), Belaković.

(UŽIVO) Partizan - Radnički Niš

13.08.2023. 21:34

Kraj meča, pobeda Partizana

Kraj meča, Partizan je posle preokreta slavio 2:1.

13.08.2023. 21:26

86. minut: GOOOL! Vodi Partizan 2:1, strelac Severina

Ksander Severina bio je najbolji akter u crno-belom taboru i zaslužio je da bude i strelac. Pogodio je iz slobodnog udarca sa 17 metara mrežu Rosića, uz pomoć Nikolića pronašao je rupu u živom zidu. Vodi Partizan 2:1.

13.08.2023. 21:18

79. minut: GOOOL! Partizan izjednačio, strelac Natho iz penala

Bibars Natho je promapio penal u Bačkoj Topoli, danas nije - 1:1.

13.08.2023. 21:16

78. minut: penal za Partizan

Penal za Partizan. Pejović je oborio Aranđela Stojkovića.

13.08.2023. 21:10

72. minut: Saldanja opet promašuje zicer

Treći zicer za Mateusa Saldanju i opet nema gola. Primio je Brazilac loptu na pet metara, okrenuo se i šutirao, ali nedovoljno brzo. Ilić je uspeo da ga izblokira.

13.08.2023. 21:03

65. minut: Belaković propustio priliku

Čekao je Radnički na kontru, Belaković je prošao po levoj strani, šutirao iskosa sa pet-šest metara pored same stative. Umalo novi tuš za domaćina.

13.08.2023. 20:57

58. minut: promašaj Natha

Sverina je kreirao još jednu priliku. Poslao je povratnu loptu Nathu na visinu penala, ali Izraelac je šutirao preko gola.

13.08.2023. 20:53

54. minut: Kakav promašaj Saldanje sa dva metra!

Neverovatan promašaj Saldanje. Severina je poslao gol-pas, a napadač crno-belih sa dva metra loptu je umesto u mrežu poslao pored stative. Kakav promašaj?

13.08.2023. 20:48

50. minut: Očekivana ofnziva Partizana

Očekivana ofanziva Partizana od starta, pokušali su Menig i Sevrina sa distance, nedevoljno jako i precizno da bi se matirao Rosić.

13.08.2023. 20:43

Počelo je drugo poluvreme, nema izmnena

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena u sastavima.

13.08.2023. 20:27

Kraj prvog poluvremena, gosti vode, Partizan kockao prilike

Kraj prvog dela. Radnički vodi golom Sava Petrova iz 12. minuta, Partizan je tek od 25. minuta počeo da igra kako ume, propustio je pet prilika, Saldanja je pogodio prečku.

13.08.2023. 20:19

40. minut: Prečka Saldanje, sreća za Nišlije

"Visi" gol Nišlija u vazduhu, imali su sreće jer je posle prodora Severine, napadač Saldanja primio loptu na visini penala i pogodio samo prečku. Odbitak Belić nije uspeo glavom da ubaci u mrežu. velika ofanziva crno-belih, nižu se šanse, gosti ipak vode.

13.08.2023. 20:16

37. minut: Severina rastrčan, ali neprecizan

Ksander Severina je najraspoloženiji igrač Partizana, dobro se kreće, prolazi, ali posle dobrog "slaloma" sa 16 metara je jako šutirao pored stative.

13.08.2023. 20:11

32. minut: Ofanziva crno-belih, Rosić brani udarac Meniga

Pokrenuo se Partizan, zaigrao je malo angažovanije, koncentrisanije i odmah je postao opasan. Kvinsi Menig je uspeo da probije po krilu, uputio je snažan udarac, ali pravo u Rosića.

13.08.2023. 20:10

30. minut: Nišlije i dalje muče crno-bele, Rosić siguran

Nastavio je Radnički da muči Partizan iz tranzicija, posebno deca crno-belih Belaković i Petrov. Vezni red crno-belih nikako da napravi neku kvalitetniju akciju, mnogo se greši, tako da je golman Rosić morao samo dva puta da interveniše. Uspeo je golman Nišlija da spreči Severinu da mu zatrese mrežu, a zatim Saldanja u nastavku nije uspeo u padu da materijalizuje priliku.

13.08.2023. 19:54

14. minut: Umalo 0:2, Belaković neprecizan

Umalo 0:2 u Humskoj. Belaković je prošao kao brzi voz pored odbrane, imao je lepu poziciju za šut iskosa sa leve strane ali nije bio precizan. Lopta je prohujala pored gola.

13.08.2023. 19:52

12. minut: GOOOL! Vodi Radnički u Humskoj, strelac Petrov

Šok u Humskoj serviran od strane deteta Partizana Save Petrova. Napadač Radničkog je nanizao dvojicu igrača i sa 17-18 metara poslao "bombu" u same rašlje. Golman Jovabović je samo pogledom ispratio let lopte. Ovo je prvi gol Radničkog u ovoj sezoni.

13.08.2023. 19:47

8. minut: Umalo autogol Mihajla Ilića

U uvodnim minutama igra je potpuno izjednačena. Imao je Severina jednu polupriliku za Partizan kada je prebacio golmana, ali nedovoljno dobro da igrači Radničkog ne stignu da intervenišu. Na drugoj strani posle prekida je umalo štoper Partizana Mihajlo Ilić pogodio sopstvenu mrežu. Lopta mu se od noge odbila, tik pored stative, u korner.

13.08.2023. 19:38

Počeo je meč u Humskoj

Počeo je meč u Humskoj, Partizan je poslednjih šest utakmica kod kuće protiv radničkog iz Niša dobio i nije primio gol. Meč je počeo minutom ćutanja u čast Slavka Drljače, nekadašnjeg igrača i funkcionera crno-belih.

13.08.2023. 19:18