06.08.2023 20:54
(KRAJ) Vojvodina - Partizan 0:2: Crno-beli osvojili "Karađorđe" i upisali prvu pobedu FK Partizan

Vojvodinu raspored nije mazio, u prva dva kola igrala je protiv "večitih" i ako je poraz na "Marakani" bio i očekivan, s obzirom na putovanje s Kipra i umor od prvog meča sa APOEL-om, ovaj današnji protiv Partizana (19.00, TV Arena premium 1) biće im reper za budućnost. Isto važi i za crno-bele koji su posle 3:3 u Bačkoj Topoli stekli jedan utisak o mogućnostima tima, ali tek danas će znati šta je to dobro, gde može bolje i šta im nedostaje.

Za Vojvdinu je važno da prekine niz od tri vezana poraza na starzu sezone, trener Radoslav Batak imaće više opcija nego protiv Kiprana, sigurno je da će od igre Čumića, Malbašića i Vukića zavisiti umnogome i ishod.

Partizan je imao sedam dana dodatno da uigra Severinu i Saldanju, trebalo bi da tim Igora Duljaja večeras bude kompaktniji i možda opasniji iako su tri gola u gostima u prošlosti često bila dovoljna crno-belima da donesu sva tri boda. Odbrana je poremećena odlaskom Igora Vujačića i videćemo večeras da li se i na tom planu nešto popravilo (debituje Aranđel Stojković), jer su određene greške uzorkovale remi na startu. Biće ovo i generalna proba crno-belih pred start u kvalifikacijama za treće kolo Lige konferencije protiv Sabaha u četvrtak.

Poslednja dva prvenstvena meča u Novom Sadu imala su svoju draž, "Lale" su pobedile 2:1 a zatim i remizirale 2:2.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

Stadion: "Karađorđe".
​Sudija: Miloš Milanović.
Strelac: Saldanja u 47, Menig u 74. minutu.

VOJVODINA: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković (od 70. Traore), Bukinac – Milosavljević, Zukić – Čumić (od 78. Radulović), Nikolić (od 78. Jovanović), Malbašić – Vukić (od 46. Bolingi).

PARTIZAN: Jovanović – Stojković (od 63. Filipović), Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute (od 63. Šćekić) – Severina (od 83. Nikolić), Natho (od 75. Pantić), Menig (od 83. Trifunović) – Sladanja.

/Saldanja 47, Menig 74/

IMT - Voždovac 21.00 (TV Arena 1 Premium)

Radnik - Spartak 18.00 (TV Arena 1 Premium)

(UŽIVO) Vojvodina - Partizan 0:2

06.08.2023. 20:46

85. minut: Vojvodina bez snage, Partizan ide ka pobedi

Nema snage Vojvodina da napadne, Partizan hita ka pobedi.

06.08.2023. 20:35

74. minut GOOOL! Vodi Partizan 2:0, strelac Menig

Vodi Partizan 2:0, Kvinsi Menig je dobio loptu od Natha i maestralnim udarcem skinuo paučinu iz mreže Carevića sa 16 metara.

06.08.2023. 20:30

70. minut: Partizan čeka kontru, Vojvodina nema prava rešenja

Pao je ritam igre, Partizan čeka kontru, imao ju je preko Severine, ali Holanđanin nije dobro završio akciju "dva na dva". Vojvodina sa druge strane nema igru kojom bi ugrozila goste.

06.08.2023. 20:18

58. minut: Stojković blokira Čumića, pa Crnomarković promašuje

Dve prilike Vojvodine za izjendačenje. Prvo je Aranđel Stojković blokirao Čumićev udarac, da bi posle kornera Crnomarković glavom šutirao pored gola.

06.08.2023. 20:17

56. minut: Pas "žuća" otrčala krug i sama izašla

Prekid meča na minut. Razlog, utrčavanja ženke psa na teren. Malo se istrčala, niko nije uspeo da je uhvati, a onda je sama napustila teren.

06.08.2023. 20:08

47. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Saldanja

Mateus Saldanja je pogodio posle manje od 120 sekundi drugog dela. Saldanja i Natho su odgrali dupli pas, a Brazilac je kao u u Bačkoj Topoli pogodio mrežu. Ovaj pogodak će promeniti meč.

06.08.2023. 20:04

Počelo je drugo poluvreme, Bolingi novo lice

Počelo je drugo poluvreme, Bolingi je zamenio Vukića u timu Vojvodine.

06.08.2023. 19:49

Kraj prvog dela, nema golova

Kraj prvog dela derbija 2. kola. Partizanu je pripao prvi deo, Vojvodina je bila opasnija u finišu. Nakvašeni teren je odmogao i jednima i drugima, ali bilo je dobrog ritma, duela, po dve prilike na obe strane.

06.08.2023. 19:42

40. minut: Solidan ritam igre, nema prilika

Solidan ritam igre, nema prilika. Čumić je ponovo bio na zemlji, hramlje, ali je ostao na terenu. Mnogo duela, prekršaja, crno-beli nisu opasni kao u prvih 20 minuta.

06.08.2023. 19:36

34. minut: Čumić zadaje glavobolje

Opao je ritam meča u poslednjih 10 minuta. Nikola Čumić zadaje mnogo problema igračima Partizana, a posle starta Belića ostao je da leži na zemlji pa mu se ukazivala pomoć. Ipak, vratio se na teren.

06.08.2023. 19:28

25. minut: Jovanović zaustavlja nalet Vojvodine

Vojvodina je organizovala dva dobra napada. Prvo je Vukić bio sebičan jer je imao trojicu igrača na 16 metara, da bi zatim golman crno-belih Jovanović sprečio dobar centaršut Malbašića sa desne strane.

06.08.2023. 19:22

20. minut: Crno-beli opasniji, "lale" se dobro brane

Partizan kontroliše meč, Kanute i Natho za sada dobro razvijaju napade, ali klizav teren i voda na pojedinim delovima smetali su gostima da možda dođu i do prednosti. Vojvodina se dobro brani, a preko Malbašića i Čumića pokušavala je da stvori prilike iz tranzicje. Za sada bez uspeha.

06.08.2023. 19:13

11. minut: Carević brani zicer Menigu

Kvisni Menig je imao zicer situaciju posle pasa Natha. Šutirao je iskosa, ali je Carević refleskno odbranio.

06.08.2023. 19:09

5. minut: Crno-beli u ofanzivi

Dobro je otvorio meč Partizan, preko Meniga, Saldanje i Severine uspevaju da probijaju bokove, ali odbrana Novosađana je uspela da amortizuje napada za sada. Na terenu ima vode, to ometa igrače oba tima, ali se igra veoma dinamično.

06.08.2023. 19:00