06.08.2023 18:52
(KRAJ) Crvena zvezda - Napredak 4:0: Novi dabl Krasoa i siguran trijumf šampiona MN Press

Crvena zvezda i Napredak otvaranju nedeljni raspored mečeva drugog kola Mozzart bet Superlige, a sve osim trijumfa šampiona bila bi senzacija. Ne radi se samo o velikoj razliici u kvalitetu igrača dva tima, već o načinu igre koju zahteva trener Barak Bahar, a koji ga nije oduševio pre sedam nada iako je Vojvodina bila torpedovana sa 5:0.

Mirko Ivanić je kod Bahara dobio izuzetno važnu i odgovornu ulogu u timu, a danas ga neće biti zbog lakše povrede. Nagađalo se ko će ga zameniti u početnom sastavu, pretpostavljalo se da bi šansu mogao da dobije mladi Jovan Šljivić, ali će tu ulogu obavljati Stamenić, dok se Srđan Mijailović vraća na mesto zadnjeg veznog. Šansu od starta dobio je i Lučić.

Napredak je porazom od Železničara startovao u sezoni, tim je još u stvaranju i pitanje je koliko izabranici Dragana Perišića mogu u ovom trenutku. Kada bi ponovili 2018. godinu, kada su poslednji put osvoji bod na stadionu "Rajko Mitić" bio bi im to vetar u leđa. Poslednjih sedam mečeva na "Marakani" Zvezda je dobila protiv ovog rivala.

Crvena zvezda - Napredak 4:0 (3:0)

Stadion: "Rajko Mitić".
​Sudija: Nikola Đorđević.
Strelac: Kraso u 5. iz penala i 71, Bukari u 35, Mijailović u 37. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Degenek, Dragović (od 58. Milunović), Rodić – Bukari, Mijailović (od 58. Šljivić), Stamenić, Mitrović (od 70. Azarov) – Olajinka, Kraso (od 80. Kangva), Lučić (od 58. Nedeljković).

NAPREDAK: Bajić – S. Jovanović, Đeković, Mršić, Prijović – Putinčanin (od 46. Jović), Tomić (od 68. Krstić) – Nenadović (od 74. Babić), Stoiljković (od 46. Stanojlović), Vukajlović - Ljubomirac (od 68. Đ. Jovanović).

/Činedu 62 - Docić 57, Tošić 67/

Vojvodina – Partizan 19.00 (TV Arena 1 Premium)

IMT - Voždovac 21.00 (TV Arena 1 Premium)

Radnik - Spartak 18.00 (TV Arena 1 Premium)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Napredak 4:0

06.08.2023. 18:51

Kraj meča, uverljiva pobeda Zvezde

Nova uverljiva pobeda Zvezde, dabl Krasoa, ali i evrogol Srđana Mijailovića u 100. meču za crveno-bele. Kruševljani bolji u polju nego pšto rezultat govori. Glazer je odbranio dva zicera.

06.08.2023. 18:49

90. minut: Glazer brani zicer

Mogao je Napredak do gola u poslednjem minutu. Siniša Babič je bio sam pred Glazerom, ali nije uspeo da ga nadmudri.

06.08.2023. 18:41

80. minut: Šampion privodi meč kraju

Posle gola Krasoa, obe ekipe su spustile ritam igre. Zvezda privodi meč kraju.

06.08.2023. 18:33

71. minut: GOOOL! Zvezda vodi 4:0, strelac opet Kraso.

Žan Filip Kraso pokazuje da ima moćnu levicu. Iz mesta je sa 17 metara poslao loptu u sam ugao. Čak četiri gola, dva "dabla" za novog napadača Zvezde u prva dva kola.

06.08.2023. 18:23

65. minut: I Glazer imao posla

Zvezdi rezultat dozvoljava da igra mirno, da čeka polukontre i greške, ali Kruševljani takođe žele do prvog gola u sezoni. Nenadović je odlično šutirao sa 16 metara, ali je golman Glazer sjajno intervenisao. Mogli su posle karambola gosti i više, ali Zvezdina mreža je ostala netaknuta. Nisu gosti iskoristili 10-tak minuta dobre igre.

06.08.2023. 18:08

49. minut: Sudija dosudio penal za Zvezdu, VAR ga poništio

Lučić je efektno prevario Mršića, ušao je u šesnaesterac gde ga je štoper Napretka oborio. VAR je gledao snimak da li se prekršaj dogodio na liniji ili van šesnaesterca. Nema penala, samo slobodan udarac za Zvezdu i žuti karton za Mršića.

06.08.2023. 18:04

Počelo je drugo poluvreme

Počeo je drugi deo meča, Napredak je izvršio dve izmene, usšli su Jović i Stanojlović.

06.08.2023. 17:44

Kraj prvog dela. ubedljiva prednost šampiona

Završen je prvi deo meča, Zvezda vodi 3:0. Nije igra bila posebna, ali dobro kontrolisana. Iskoristili su crveno-beli svoje prilike (tri šuta u okvir gola - tri gola) i mirno čekali pukotine u solidnoj odbrani Kruševljana.

06.08.2023. 17:35

37. minut: GOOOL! Zvezda vodi 3:0, evrogol Mijailovića

Prošlo je manje od 120 sekundi od gola Bukarija, Zvezda je uvećala prednost protiv Napretka na 3:0. Nije Lučić procenio da će Mitrović pustiti loptu kroz noge, ali je uspeo da je vrati do Srđana Mijailovića na 20 metara. Usledila je "kifla" u sam ugao golmana Bajića. Evrogol veznog igrača Zvezde.

06.08.2023. 17:33

35. minut: GOOOL! Zvezda vodi 2:0, strelac Bukari

Kraso je lepo prebacio loptu preko odbrane Napretka do Bukarija koji se odlučio na udarac iskosa i iznenadio golmana Bajića koji je očekivao centaršut.

06.08.2023. 17:28

32. minut: Dva neuspela pokušaja Lučića

Ponovo je Zvezda pritisla Kruševljane, stvorila je dve dopre situacije za Vladimira Lučića koje su ostale neiskorišćene. Olenjina je prvo spojio Lučića sa golom, umesto šuta izabrao je neuspešan dribling. Zatim mu je Stamenić omogućio solidnu loptu na 14 metara, ali je usledio loš udarac levom nogom pored gola.

06.08.2023. 17:20

25. minut: Kruševljani umirili crveno-bele

Uspeli nsu gosti iz Kruševca da primire napade Zvezde, imali su tri vezana kornera, pomerili su linije prema napred, a agresivnom igrom sprečavaju opsadu golmaa Bajića. Sem udarca Stamenića pored gola, Zvezda nije zapretila.

06.08.2023. 17:11

15. minut: Zvezda ne smanjuje pritisak

Zvezda vodi, ne smanjuje pritisak iako je teren klizav. Stameni i Bukari su mogli i bolje da završe akcije, na drugoj strani Napredak je samo jednom stigao do gola Glazera, Stojiljković je loptu poslao pored gola.

06.08.2023. 17:02

5. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac sa penala Kraso

Čekao je sudija Đorđević proveru iz VAR sobe zbog potencijalnog ofsajda, ne penala, pa je Žan Filip Kraso čekao tri minuta da izvede penal. Nije ga to omelo, rutinski 1:0.

06.08.2023. 16:59

2. minut: penal za Zvezdu u 73. sekundi

Penal za Zvezdu u 73. sekundi. Đeković je nespretno pokušao da izbije loptu, Mitrović mu je sklonio i dobio udarac po nogama. Dileme nije bilo za sudiju Đorđevića.

06.08.2023. 16:55