
pre 8 minuta 17: 45
Poraz od Farana, pa otkaz selektoru: Češka otpustila Hašeka
Fudbalski stručnjak Ivan Hašek nije više selektor reprezentacije Češke, saopštio je danas Fudbalski savez Češke.
Da bi sa realnim šansama ušli u finiš borbe za očuvanje superligaškog statusa Napretku je neophodna pobeda protiv Čukaričkog. Ove dve ekipe su se sastajale su se do sada 34 puta. Tim sa Banovog brda ostvario je 18 pobeda, deset imaju Kruševljani, dok je šest mečeva završeno remijem.
U poslednjem duelu u Kruševcu, Napredak je u martu slavio sa 2:1, dok je u oktobru prošle godine bilo 0:0 na stadionu Čukaričkog. Ova dva poslednja duela neće zavarati trenera domaćih, Mladena Dodića.
"I ovde, kao i na Banovom brdu, Čukarički je tradicionalno neugodan rival i nećemo da dozvolimo da nas zavaraju neki njihovi slabiji rezultati i ubedljiv poraz od Jedinstva. To je skup jakih individualaca i bez obzira na neke probleme sa povređenim igračima, uvek imaju respektabilan sastav. Da bi pobedili moramo da imamo odnos, kao što smo imali relativno skoro, u prethodnom duelu u Kruševcu, kada smo odlično ušli u meč, rano došli do vođstva, koje smo uspeli da sačuvamo do kraja", rekao je Mladen Dodić.
Utakmica u Kruševcu igra se u subotu od 14.00 časova na stadionu "Mladost", a šef struke domaćeg tima apostrofira važnost podrške sa tribina.
"Na toj prethodnoj utakmici je i publika bila važan faktor, jer nas je bodrila i vodila do pobede i pozivam ih da i sada budu uz nas. Imamo i mi kadrovskih problema, Karaklajić je povredio ruku u Subotici, a Šarić je morao da napusti prethodnu utakmicu i ne možemo da računamo ni na njega. Obradoviću je istekla suspenzija zbog crvenog kartona i smatram da imamo dovoljno potencijala i kvaliteta da, uz jedan fanatizam, a svaka je utakmica biti, ili ne biti, savladamo Brđane. Ponavljam, imaju veliki individualni kvalitet, neke utakmice su i nesrećno izgubili, evo prošla utakmica nerešeno, ali dominacija sve vreme protiv Spartaka".
Iako tim sa Banovog brda već mesec dana ne zna za pobedu, Dodić upozorava igrače da nema opuštanja.
"Dobro se poznajemo, svesni smo da nas čeka teška i neizvesna borba i moramo da pokažemo karakter, disciplinu i koncentraciju, posebno ispred protivničkog gola, jer smo i na prošloj utakmici imali situacije, koje smo morali i mogli bolje da rešimo da ne bi strepeli do kraja, ali i na tu strepnju i pritisak moramo da se naviknemo, jer rekao sam to već više puta, ova borba će da potraje do poslednjeg kola, do poslednjeg minuta", naglasio je šef stručnog štaba Mladen Dodić.
Mladi napadač Mateja Bubanj imao je protiv Jedinstva dve kolosalne šanse da obezbedi ubedljiviju pobedu, ali lopta nije htela u gol. Možda će baš protiv Čukaričkog…
"Svaka utakmica do kraja nam je finale i na svakoj moramo da budemo maksimalno ozbiljni i odgovorni na svakom delu terena. Smatram da je cela ekipa fokusirana i verujem da ćemo pružiti svi maksimum. Takođe, pozivam navijače da dođu u što većem broju, jer mnogo nam je njihova pomoć značila protiv Jedinstva, a nadam se da će Kruševac još više fudbalski da oživi i da bude više ljudi na tribinama. Imao sam protiv Jedinstva te dve šanse i prvi smatram da sam morao bolje da ih rešim, ali verujem da će doći kada je najpotrebnije. Najvažnije je sada da pobeđujemo, a ko će postići gol, to je na poslednjem mestu", poručio je Mateja Bubanj.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
UEFA revidira postupak nadmetanja za prenos svog takmičenja Lige šampiona kako bi povećala njegovu privlačnost za striming platforme poput Amazona i Netflixa.
22.12.2023 10: 58
Jesenji deo sezone u Mozzart Bet Superligi se primakao kraju i ostalo je da se odigra još samo 270 minuta fudbala pre nego što svi prvotimci odu na zasluženi odmor.
22.11.2023 17: 57
Fudbaleri Napretka su upisali drugu vezanu pobedu u Superligi Srbije. Ovog puta su bili bolji od Čukaričkog 1:0 (1:0) u odloženoj utakmici 8. kola.
22.11.2023 09: 42
Fudbaleri kruševačkog Napretka i Čukaričkog odigraće od 16.0 časova (TV Arena 1 Premium) na stadionu "Mladost" odoloženi meč 8. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
13.10.2025 20: 55
Predsednik je poručio da će, ukoliko klub ne bude iznad crvene zone do kraja jesenje polusezone, ponovo razmotriti mogućnost povlačenja s funkcije, ali je apelovao na jedinstvo:
pre 9 minuta 17: 45
Fudbalski stručnjak Ivan Hašek nije više selektor reprezentacije Češke, saopštio je danas Fudbalski savez Češke.
pre 1 sat 16: 41
Time su rešeni najhitniji finansijski problemi kluba i omogućeno im je da ostane u trci za dobijanje evropske licence.
pre 1 sat 16: 17
Srpski trener nije želja samo Fudbalskog saveza Srbije.
pre 1 sat 15: 55
Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine ulaze u završnicu širom planete, trenutno je poznato 28 učesnika, preostalo je još 20 mesta od kojih će 14 biti podeljeno sredinom novembra, dok će poslednjih šest selekcija overiti vize u martu sledeće godine kroz evropski baraž i Interkontinentalni plej-of.
Ostavite komentar