Nova tri boda za Napredak: Čukarički se "praznih ruku" vraća iz Kruševca

22.11.2023 17:57
Fudbaler Napretka na meču Superlige Srbije Twitter/FK Napredak
Fudbaler Napretka na meču Superlige Srbije

Fudbaleri Napretka su upisali drugu pobedu na domaćem terenu ove sezone, dok im je trijumf na meču protiv Čukaričkog 1:0 bio drugi vezani trijumf nakon što su u prošlom kolu slavili protiv Radnika iz Surdulice 2:1.

Kiša je znatno otežala uslove za obe ekipe. Napredak je imao znatno bolje šanse za pogodak u prvom poluvremenu. Filip Jović je u 25. minutu šutirao, a lopta je prošla kroz ruke golmanu Filipoviću ali je Ognjen Vranješ bio na gol liniji i sprečio pogodak domaćina. Ipak, iskusni štoper nije mogao da zaustavi i šut Lazara Zličića u 38. minutu koji je sjajnim udarcem upisao prvi pogodak u ovoj sezoni Superlige Srbije.

Drugi deo igre je protekao u dominaciji ekipe Čukaričkog. Izabranici Igora Matića su se trudili da stignu do izjednačenja, ali su se Kruševljani organizovano branili i na kraju stigli do važna tri boda.

Napredak se nakon ovog trijumfa nalazi na 13. poziciji na tabeli sa 14 osvojenih bodova. Sa druge strane, tim sa Banovog Brda je na devetom mestu i ima 17 bodova.