Autor: Sašo Ilijoski

12.04.2023 17:53
Miljan Škrbić pogodio mrežu Javora i doveo Radnički iz Niša na 11. mesto Mozzart bet Superlige MN Press

Radnički iz Niša pobedom u 30. kolu nad Javorom 1:0 (1:0) završio je prvi deo Mozzart bet Superlige na 11. mestu, dok je rival iz Ivanjice pao na 12. poziciju. Meč je rešio Miljan Škrbić golom još u 11. minutu.

Radnički iz Niša i Javor iz Ivanjice imali su direktan okršaj za 11. mesto, a domaćinu je na Čairu bila potrebna pobeda kako bi se izjednačio po broju bodova, a samim tim i bio bolji od rivala jer je imao pobedu u Ivanjici od 2:0.

I dobro je počeo tim Dragana Šarca, treći bolji napad doneo im je i prednost. Andreja Stojanović je prošao po levoj strani, poslao je jak prizeman centaršut a napadač Miljan Škrbić je u padu prosledio loptu u mrežu. Od tog momenta vodila se izjednačena borba, s tim da je golman Rosić uspeo da zaustavi dva dobra udarca, pa je domaćin na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Branio se Radnički u drugom delu, Javor je bio bolji rival, ali danas nisu pronalazili način da matiraju Dragan Rosića. Možda najbolju priliku je imao Ibrahim Tanko u 80. minutu kada je posle odličnog centaršuta Gojkovića šutirao glavom sa pet metara u sam donji ugao. Međutim, Rosić je uspeo i taj udarac da odbrani.

U finišu je Radnički mogao sve da reši, ali Petrov i Pejović nisu uspeli da matiraju Manojlovića.