pre 10 minuta 08: 19
Partizanu vreme curi: Penjaroja ostaje bez kapitalnog pojačanja?
Klub mora hitno da reaguje
Rolerkoster na "Čairu" pripao je Radničkom. Crveni kartoni kao uvod, onda dva gola Nišlija, pa izjednačenje Javora, penal za trijumf i mnogo vatre do konačno trijumfa Radničkog nad Ivanjičanima od 3:2 (2:0) u 32. kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige. Nišlije su samo za nijansu smanjili pritisak u borbi za opstanak.
Definitivno je trener Marko Neđić doneo neku pozitivnu energiju u ekipu Radničkog iz Niša. Posle remija protiv IMT-a, "Real sa Nišave" je u duel sa Javorom ušao rešen da pobedi kako ne bi zaostao u trci za opstanak.
Međutim, tu energiju nije najbolje iskontolisao Radomir Milosavljević, zakasnio je sa startom, otvorenim đonom je umalo ozbiljnije povredio Turea i već u 13. minutu je opravdano bio isključen. Dobro u svemu je što je Ture nastavio sa igrom.
Javor je pokušao da iskoristi igrača više, napao, imao i jednu priliku posle prekida, da bi iskusni Ibrahim Tanko napravio faul nad Spasićem na sredini terena, što mu je bio drugi žuti karton i od 30. minuta ekipe su ostale brojčanop izjednačene.
Bio je to novi znak domaćinu da napadne, Miloš Spasić je doneo bod protiv IMT-a, a bio je ključni faktor i danas. Prvi pokušaj sa je golman Javora uspeo da odbrani, ali posle kontre, Abas ga je pravovremno uposlio, a iskusni igrač je sa 16 metara pogodio sam ugao za 1:0.
Samo tri minuta, Abas je oteo loptu Bjekoviću, sjajno uposlio Šestjuka kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu. Isti igrač je minut kasnije mogao da postigne i drugi gol, ali se nije najbolje snašao u petercu, posle odbitka i udarca Spasića.
Ono što je Spasić bio za Radnički, Erve Ture je bio za Javor. Snažni igrač je prvo postigao gol posle odbitka, a zatim je posle njegovog udarca i odbrane Stanivukovića, Aleksa Radonjić sa 10 metara glavom pretvorio u 2:2 u 56. minutu.
Nedugo zatim je Milošević napravio penal (igrao rukom), a Aleksandar Šestjuk je pogotkom sa bele tačke doneo novu radost domaćinima.
Do kraja je Stanivuković imao dve značajne odbrane i sačuvao ipak zasluženu pobedu Nišlija.
Mozzart Bet Superliga (32. kolo, plej-aut)
četvrtak
Radnički Niš
3:2 (2:0)
Javor
Spasić 40'
Šestjuk 43'
Šestjuk (penal) 60'
Ture 49'
Radonjić 56'
Napredak
0:1 (0:0)
IMT
Glišić 85'
Spartak
1:4 (1:1)
TSC
Osei 4'
Todorovski 17'
Milosavić 64'
Todorovski 75'
Savić 90+3'
Mladost
0:0
Radnički 1923
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
29.04.2024 09: 21
Radnik iz Surdulice ispao posle devet godina iz elite, traži se drugi putnik za Prvu ligu Srbije i dva učesnika baraža.
16.05.2026 22: 03
Nadu još gaje TSC, Radnički 1923 i lučanska Mladost.
15.05.2026 20: 08
Trener Radničkog iz Niša zna šta mu nosi sutrašnji duel sa TSC-om u Bačkoj Topoli.
03.05.2026 21: 29
TSC je odigrao 2:2 sa Radničkim u Kragujevcu, dok je IMT remizirao sa Javorom u Ivanjici.
pre 9 sati 22: 36
Očekivano ili ne?
pre 10 sati 22: 16
Pred njim je težak zadatak.
pre 11 sati 20: 58
Vesti koje su se sanastrpljenjem iščekivale.
pre 12 sati 20: 19
Prijateljska utakmica između Danske i Ukrajine prekinuta je u 62. minutu nakon što je danski reprezentativac Kristijan Eriksen kolabirao na terenu, izazvavši veliku zabrinutost među igračima, stručnim štabovima i navijačima.
Ostavite komentar