Radnički 1923 i Dudić žele u Evropu: Kragujevčani savladali Spartak iz Subotice

07.04.2024 16:27
Fudbaleri Radničkog 1923 MN Press
Fudbaleri Radničkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 su savladali Spartak iz Subotice 3:1 (1:1) u 29. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije i tako preskočili Čukarički na tabeli.

Obe ekipe su nešto sporije otvorile utakmicu, ali su Kragujevčani brzo preuzeli inicijativu i stvarali šansu za šansom. Miloš Ristić je iskoristio jednu u 31. minutu kada je doneo prednost domaćinu. Ipak, to bilo kratkog daha jer je Miloš Mijić done izjednačenje Subotičanima.

Odmah na startu drugog poluvremena je dosuđen jedanaesterac za Radnički, a precizan sa "bele tačke" bio je Milutin Vidosavljević. Izabranici Feđe Dudića ovog puta nisu ispustili vođstvo, već je Luka Zorić svega 180 sekundi nakon toga povećao na 3:1 u korist domaćina.

Radnički se nalazi na petoj poziciji sa 47 osvojenih bodova, isto koliko ima i četvrtoplasirana Vojvodina. Spartak je sa druge strane ostao na 10. mestu sa 31 bodom.