Radnički 1923 u režiji Bevisa pobedio Spartak u Subotici

06.11.2023 18:57
Radnički 1923 u režiji Bevisa pobedio Spartak u Subotici FK Radnički 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su u gostima ekipu Spartaka 3:1 (0:0) u okviru 14. kola MozzartBet Superlige Srbije.

Gosti su u potpunosti zaslužili trijumf, a o tome svedoči i činjenica da su konstantno napadali bili konkretniji rival, sa čak 23 udarca na gol rivala, koji je ipak odoleo u prvom poluvremenu.

Ipak, u nastavku nije bilo spasa za domaćina. Njihov bedem probio je Kilijan Bevis koji je odlično reagovao glavom posle centaršuta Slobodana Simovića.

Bevis je bio u ulozi asistenta u 80. minutu kada je proigrao Milana Vidakova koji je povisio na 2:0, a onda je Bevis napustio teren, ali to nije sprečilo njegove saigrače da nastave sa golovima.

A imali su i pomoć fudbalera Spartaka. Nakon jednog naizgled bezazlenog centaršuta, Dejan Kerkez je loše reagovao i postigao autogol i tako verovatno zapečatio sudbinu svog tima.

Počasni pogodak za domaćine postigao je u 86. minutu Andrej Todoroski, ali Spartak nije imao vremena za nešto više.