Minimalne pobede gostiju u Superligi Srbije: Bevis i Adetunđi doneli trijumfe

08.03.2024 18:31
Fudbaler Radničkog 1923, Kilijan Bevis MN Press
Fudbaler Radničkog 1923, Kilijan Bevis

Fudbaleri Novog Pazar su savladali Spartak 1:0 (0:0) u 24. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Ovo je ujedno bila i prva pobeda za ekipi Igora Matića u prolećnom delu sezone.

Gosti iz Raškog okruga su imali inicijativu od samog starta utakmice u Subotici. Tokom prvih 45 minuta nisu dozvolili rivalu nijedan šut u okvri gola, dok su i dominirali u posedu lopte. Na pauzu se ipak otišlo bez pogodaka.

Ista slika viđena je i u drugom poluvremenu. Napadao je Novi Pazar, a to se konačno isplatilo u 77. minutu kada je Adetunđi Adešina iskoristio asistenciju Sejdube Sume i savladao Aleksandra Vulića za minimalnu pobedu gostujućeg tima.

U drugom meču u terminu od 16.30, Radnički 1923 je savladao Radnik 1:0 (0:0). Gosti su dominirali u posedu i šutevima tokom čitavog meča, stvarali konkrentije prilike, ali lopta nije htela u gol tima iz Surdulice.

Činilo se da će jedan bod ostati na jugu Srbije, a jedan otići u Kragujevac, ali je Kilijan Bevis novim pogotkom doneo tri boda Radničkom i ostanak na petoj poziciji.