Mladost ukrotila "zmajeve" u Lučanima: Crveni karton Voždovca raširio krila domaćina

26.02.2024 18:22
Jakuba Silue, fudbaler Mladosti (L), na jednoj od ranijih utakmica MN Press
Jakuba Silue, fudbaler Mladosti (L), na jednoj od ranijih utakmica

Mladost iz Lučana spojila je dve pobede u poslednja dva prolećna kola Mozzart Bet Superlige Srbije, pošto se posle slavlja na terenu Spartaka "omrsila" i u svom gradu, savladavši ekipu Voždovca - 2:0 (0:0).

U meču s mnogo sadržajnijim drugim poluvremenom, kada su pala oba gola, ali i viđena prelomna situacija. Nikada nećemo saznati da li bi ishod bio isti ili drugačiji da Džunior Flemings nije napravio glupost u 51. minutu.

Jeste napadač sa Jamajke prethodno grubo vučen za dres i oboren, ali je na to neprimereno reagovao i bez lopte udario po stomaku Andrića, pa mu je sudija bez dvoumljenja pokazao crveni karton.

To je maksimalno olakšalo posao izabranicima Tomislava Sivića, krenuli su da opsedaju gol šesnaesterac "zmajeva", pa je samo bilo pitanje vremena i trenutka kada će Beograđani biti "ukroćeni".

"Načeo" ih je Jakuba Silue, pošto je Aleksandar Varjačić prethodno baš dugo vukao loptu i eskivirao rivalske igrače po desnom boku, ubacio sjajan centaršut u blizini peterca, a centarfor Mladosti glavom, neometen, zatresao mrežu (66).

Posle njega se i Marko Veličković upisao u strelce, tako što je niskim udarcem završio jednu dugu akciju posle kornera (82). Na žalost Andrije Katića i njegovih saigrača, jer im je to bio treći poraz od početka prolećnog nastavka prvenstva.