pre 13 minuta 11: 51
Nova vadilica za Liverpul: Da li je Brentford rival po meti prvaka Evrgleske i Salaha?
Tim sa "Enfilda" i njegov egipatski centarfor traže izlaz iz rezultatske krize u Premijer ligi.
Crvena zvezda je bila nadigrana i poražena od Lajpciga u četvrtom kolu Grupe G UEFA Lige šampiona, ali bilo je i vedrijih podataka u noći velikih očekivanja: crveno-beli su postigli 200. gol u elitnom takmičenju, a Milan Rodić je postao klupski rekorder po broju odigranih susreta za crveno-bele u LŠ.
Od prvog pogotka u Kupu šampiona koji je 3. novembra 1956. godine postigao legendarni Bora Kostić (pobeda nad Rapidom 4:3) do sinoćnog koji je bio augtogol Henriksa (Lajpcig) prošlo je 67 godina, a crveno-beli su među malobrojnim privilegovanim klubovima Evrope koji u vitrinama imaju trofej Kupa šampiona osvojen u Bariju 1991. godine.
Sve Zvezdine legende su igrale u najjačem evropskom takmičenju, ali u Ligi šampiona novi rekorder po broju odigranih mečeva od duela sa Lajpcigom je levi bek Milan Rodić. Odigrao je 40. meč u kvalifikacijama i Ligi šampiona za crveno-bele, za jedan susret nadmašio Milana Borjana (39).
U kvalifikacijama za Ligu šampiona, levi bek je odigrao 26 mečeva (jedan preskočio) uz dve asistencije, prvi je bio 11. jula 2018. godine protiv Spartaksa (0:0). U grupnoj fazi Lige šampiona odigrao je 14 mečeva (dva preskočio), prvi protiv Napolija 18. septembra takođe 0:0. S obzirom na to da je Rodić trenutno igrač sa najdužim kontinuiranim stažom na Marakani, u Ligi Evrope, grupnoj fazi (23) i kvalifikacijama (6) odigrao je još 29 mečeva. Od njegovog dolaska crveno beli su odigrali 80 susreta u Evropi do danas, on je 69 puta bio na terenu. Tri susreta je propustio u LŠ i osam susreta u LE.
Od momenta kada je stigao na Marakanu u julu 2017. godine, nekoliko dana pre prvog meča sa praškom Spartom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, Rodić je bio jedan od najstandardnijih fudbalera crveno-belih, odigrao je 247 mečeva uz 11 golova i 28 asistencija.
Peti meč grupne faze Lige šampiona, crveno-beli će odigrati 28. novembra od 21 čas (TV Arena 1 Premium) u Bernu protiv Jang Bojsa.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
07.11.2023 23: 35
Kapiten Aleksandar Dragović je bio veoma kritičan posle poraza od Lajpciga.
07.11.2023 23: 11
Trener Crvene zvezde Barak Bahar žali što je propuštena šansa da se ne izgubi od Lajpciga.
07.11.2023 22: 59
Crvena zvezda poražena je od Lajpciga 1:2 (0:1) u četvrtom kolu Grupe G UEFA Lige šampiona.
07.11.2023 22: 54
Crvena zvezda i Lajpcig igraju od 21.00 čas (TV Arena 1 Premium) meč četvrtog kola UEFA Lige šampiona.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 13 minuta 11: 51
Tim sa "Enfilda" i njegov egipatski centarfor traže izlaz iz rezultatske krize u Premijer ligi.
pre 38 minuta 11: 26
Holandski klub traži naknadnu pravdu u Nionu.
pre 1 sat 10: 34
"Žuta podmornica" već dva kola ne zna za pobedu u La Ligi.
pre 1 sat 10: 11
Derbi kola novog kola Serije A donosi sudar aktuelnog šampiona i viceprvaka.
Ostavite komentar