05.11.2023 21:37
Radnički odoleo Voždovcu u Beogradu: Remi na "Krovu" - Nišlije slave golmana Ristića MN Press

Fudbaleri Radničkog iz Niša odoleli su Voždovcu na krovu tržnog centra u Beogradu. Domaći tim imao je inicijativu tokom čitavog susreta, veliki broj prilika i čak 17 šuteva ga golu Nišlija, ali je Radnički zahvaljujući golmanu Draganu Ristiću ipak uspeo da izvuče remi i ostane neporažen četvrtu utakmicu u nizu - 1:1 (1:1).

Imao je Voždovac terensku inicijativu, tri velike prilike u prvom poluvremenu. Čak devet šuteva iz šesnaesterca Radničkog, ali je šest interevencija Ristića bilo dovoljno da Nišlije prežive teško gostovanje u Beogradu. Voždovac je tako ostao bez pobede i u četvrtom meču u nizu, neračunajući trijumf u Kupu protiv Dinama iz Pančeva (5:0), a prvu narednu šansu da upiše tri boda, imaće protiv Radničkog u Kragujevcu narednog vikenda.

Do vođstva na utakmici prvi su stigli Beograđani u 32. minutu preko Borisava Burmaza, da bi Nišlije izjednačile u finišu prvog poluvremena golom Save Petrova, koji je, ispostaviće se, postavio i konačan rezultat.