Uzalud Pazaru Ljajić, Suma i Šćepović: Vaštšuk doneo Voždovcu tri boda

02.10.2023 20:53
Uzalud Pazaru Ljajić, Suma i Šćepović: Vaštšuk doneo Voždovcu tri boda MN Press

Novi Pazar je na terenu imao Adema Lajića, Sejdubu Sumu i Marka Šćepovića, ali im to nije bilo dovoljno jer je Voždovac boljom igrom u poslednjih pola sata pobedio 1:0 (0:0) u poslednjem meču 10. kola Mozzart bet Superlige. Biće potrebno još mnogo vremena da se asovi Pazara uigraju i opravdaju evropske ambicije kluba. Večeras su "zmajevi" bili bolji, barem za taj jedan gol.

Igralo se otvoreno na obe strane, Novi Pazar je imao više loptu u nogama, a imao je poklon u drugom minutu koji nije iskoristio. Matić se okliznuo na 13 metara od gola, Ćirjak je umesto mreže pogodio stativu! Uzalud se hvatao za glavu... Voždovac je u 39. minutu poveo preko Flemingsa. Međutim, taj pogodak je bio poništen jer je prethodno krilo "zmajeva" napravio faul nad bekom Ananom, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku su obe ekipe u početku imali po jednu dobru priliku, ali su mreže mirovale. Novi Pazar je krenuo na sve ili ništa, velika pojačanja Marko Šćepović i Sejduba Suma ušli su u igru u 59. minutu da uz Adema Ljajića na kvalitet pokušaju da dođu do tri boda.

Međutim, kako se meč bliđio kraju Voždovac je sve više pritiskao. Prvo je golman Mirković odbranio zicer Burmazu, da bi u 74. minutu Vujanović asistirao, a rezervista Bogdan Vaštšuk sa pet metara, neometan, lako zatresao mrežu Novog Pazara.

Golman Mirković je sa nove dve intervencije držao goste "u igri", a Marko Šćepović je u 82. minutu glavom sa metra šuitirao pored stative. Upinjali su se gosti da izjednače, ali su bodovi ostali na krovu Tržnog centra.