27.02.2023 16:07
Slabi Partizan na 169. večiti derbi ide sa "minus 13", Kragujevčani odneli bod iz Humske MN Press

Partizan se nije dovoljno oporavio od šokova, Milutin Vidosavljević je golom u 80. minutu anulirao prednost koju je doneo Kvinsi Menig u 11. minutu, pa je Radnički 1923 iz Humske u Kragujevac poneo značajan bod 1:1 (1:0) u 23. kolu Mozzart bet Superlige. Crno-beli su zaboravili kako se pobeđuje u Humskoj, pa će na 169. "večiti derbi" u petak protiv Crvene zvezde otići sa minusom od 13 bodova, ali i dodatno poljuljanog samopouzdanja.

Malobrojni navijači Partizana na stadionu i oni brojniji kraj malih ekrana čekali su da vide reakciju igrača posle šokantne eliminacije od Šerifa i još šokantnije odluke trenera Gordana Petrića da se do reprezentativne pauze rastane sa klubom. Posle šuta Evandra i odbrane Popovića nije bilo ugodno, ali već od petog minuta imali su priliku da budu prijatno iznenađeni partijom debitanta Andresa Kolorada.

Odlučio je Petrić da je vreme za debi 24-godišnjeg Kolumbijca i pogodio je u centar, jer je već u 11. minutu poslao pravovremenu dubinsku loptu ka Kvinsiju Menigu koju je krilni napadač pretvorio u vođstvo. Kolorado je bio veoma siguran na lopti, snažan u duelima, vidi se da mu nedostaje minutaža, ali u svakom slučaju je opravdao očekivanja. Koliko će moći u derbiju, to je već pitanje za stručni štab Partizana.

Igralo se otvoreno u Humskoj, Radnički nije imao ideju da se brani, ali se tog pokušaja na startu meča, te stative Čolovića (bio u ofsajdu) i jedne situacije u 36. minutu kada su smatrali da je Živković nepropisno oborio Evandra, nisu mnogo toga uradili u ofanzivi. Nije ni Partizan imao mnogo prilika, Rikardu Gomešu je bio poništen gol u 16. minutu zbog ofsajda, a Kolorado i Dijabate nisu bili precizni sa distance.

Nisu se predavali Kragujevčani, imali su blagu inicijativu u prvih desetak minuta nastavka, ne i ideju kako da ugroze odbranu na čelu sa Popovićem. Crno-belima je nedostajala ona energija iz prvog dela, Petrić je morao na teren da pošalje Bibarsa Natha kako bi uspostavio i napadačku igru.

Mučili su se crno-beli, videlo se da su pali i na fizičkom planu, branili su se minimalac i nisu ga odbranili. Radnički je imao više snage, energije, želje, posle šanse Đurića došli su do izjednačenja u 80. minutu. Milutin Vidsavljević ima sjajnu levicu, bio je ostavljen sam na 17 metara i pogodio je gornji ugao Popovića. Kakav nemir nose u srcu igrači Partizana pokazalo se samo dva minuta kasnije kada je Maksimović propustio priliku da za preokret.

Crno-beli su pokušali da pobede do kraja, ali odbrana Kragujevčana je bila na nivou pa je ponela bod iz Humske. Partizan je opet razočarao, ekipa je u nokdaunu. I to u nevreme.

Partizan - Radnički 1923 1:1 (1:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Pavle Tomić.
Strelci: Menig u 11. za Patizan, a Vidosavljević u 80. minutu za Radnički.

PARTIZAN: Popović - Živković, Ilić, Vujačić, Urošević - Traore (od 83. Baždar), Kolorado (od 78. Fejsa) - Dijabate (od 61. Jović), Pantić (od 61. Natho), Menig - Rikardo (od 78. Pavlović).

RADNIČKI 1923: Raičević - Vlajković, Mitrović, Miličić, Pecelj - M. Vidović, Zorić - Čolović (od 90+3. Krajišnik), Vidosavljević (od 90+4. Vidović), Evandro (od 75. Maksimović) - Milunović (od 75. Đurić).