27.02.2023 15:58
(UŽIVO) Partizan - Radnički 1923 1:1: Crno-beli opet razočarali, Vidosavljević poneo bod za Kragujevac MN Press

Sneg je iznenadio juče Beograđane, pa je poslednji meč 23. kola Mozzart bet Superlige između Partizana i Radničkog 1923 u Humskoj sa nedelje prebačen danas. Crno-beli su imali samo da više da pokušaju da se oporave od dva šoka: eliminacije od Šerifa i ostavke trenera Gordana Petrića koji će voditi ekipu najdalje do reprezentativne pauze.

Radnički 1923 nikad nije pobedio Partizan u istoriji, ostvario je samo dva remija i to oba u Kragujevcu (2000. i 2001.), a doživeo je čak 17 poraza, 12 uzastopnih u poslednje 22 godine! Nekad su ti porazi bili ubedljivi, nekad minimalni, ali će danas Kragujevčani pokušati da iskoriste poslednja dešavanja u Humskoj i naprave možda korak ka ostanku u plej-ofu.

Navijači Partizana će danas videti na isputu mentalitet ekipe, poljuljan više puta ovog proleća jer im u petak od 19.00 časova predstoji 169. "večiti derbi" protiv Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić". I neće biti isto ako tamo odu sa "minus 11" (ako pobede), "minus 12" (ako remiziraju) ili "minus 14" (ako izgube). Videće danas "grobari" i mogućnosti zimskog pojačanja Kolorada koji će danas debitovati.

Rekli bismo, i nož i pogača su u rukama igrača Partizana...

Partizan - Radnički 1923 1:1 (1:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Pavle Tomić.

Strelci: Kvinsi Menig u 11. za Partizan, a Vidosavljević u 80. minutu za Radnički.

PARTIZAN: Popović - Živković, Ilić, Vujačić, Urošević - Traore (od 83. Baždar), Kolorado (od 78. Fejsa) - Dijabate (od 61. Jović), Pantić (od 61. Natho), Menig - Rikardo (od 78. Pavlović).

RADNIČKI 1923: Raičević - Vlajković, Mitrović, Miličić, Pecelj - M. Vidović, Zorić - Čolović (od 90+3. Krajišnik), Vidosavljević (od 90+4. Vidović), Evandro (od 75. Maksimović) - Milunović (od 75. Đurić).

/Menig 11 - Vidosavljević 80/

(UŽIVO) Partizan - Radnički 1923 1:1 (1:0)

27.02.2023. 15:59

Kraj meča u Hiumskoj: Partizan - Radnički 1923 1:1

Kraj u Humskoj, Partizan nije uspeo u nadoknadi da dođe do pobede. Na 169. večiti derbi u petak protiv Crvene zvezde ide sa minus 13 bodova. Novo razočarenje za navijače crno-belih koji su videli solidan Partizan u prvom i očajan u drugom poluvremenu.

27.02.2023. 15:53

90. minut: igraće se još pet minuta

Partizan pokušava da dođe do tri boda, Radnički je dobar u odbrani.

27.02.2023. 15:55

VIDEO Partizan - Radnički 1:1

27.02.2023. 15:43

80. minut: GOOOL? Radnički je izjednačio na 1:1, strelac Vidosavljević

Radnički je stigao do izjednačenja lepim pogotkom Vidosavljevića. Levonogi krilni napadač je sa 16 metara pogodio gornji ugao gola Popovića. Šok za crno-bele.

27.02.2023. 15:39

77. minut: Popović brani udarac Đurića

Imao je radnički odličnu kontru "četiri na dva", a Đurić je stigao na 17 metara, imao je dvojicu igrača sa strane a odlučio se na udarac. Popović je bio budan i odbranio je snažan, ali nedovoljno precizan udarac.

27.02.2023. 15:36

73. minut: Jovićeve neuspešne makazice

Prvi ozbiljniji napad Partizana u drugom delu, Nemanja Jović je na sedam metara od gola pokušao "makazicama" da završi akciju, ali nije dobro zahvatio loptu.

27.02.2023. 15:28

65. minut: Natho i Jović na terenu

Trener Partizana Gordan Petrić napravio je dve izmene. Na terenu su Bibars Natho i Nemanja Jović i to se odmah osetilo u organizaciji igre. Urošević i Jović su pokušali da ugroze Raičevića i bili su izblokirani.

27.02.2023. 15:17

55. minut: Radniči u blagoj ofanzivi

Prvih 10-tak minuta nastavka protiču u blagoj inicijativi gostiju iz Kragujevca. međutim, sem većeg poseda i centaršuteva sa strane, nema posla, a ni opasnosti po gol Popovića. Crno-beli igraju sa manje energije nego u prvom delu.

27.02.2023. 15:07

Počelo je drugo poluvreme, crno-beli imaju prednost

Počeo je drugi deo meča, crno-beli vode 1:0. Treneri nisu ništa menjali na poluvremenu.

27.02.2023. 14:50

Kraj prvog poluvremena: Partizan vodi pogotkom Meniga

Kraj prvog dela, Partizan na odmor odlazi sa prednošću iz 11. minuta kada je na pas Kolorada mrežu gostiju pogodio Kvinsi Menig. Crno-beli su imali kontrolu igre tokom prvog dela, ne i neke izrazitije prilike. Gosti su zapretili na startu, a zatim su im se napadi uglavnom odbijali od odbranu crno-belih.

27.02.2023. 14:40

36. minut: nema penala za Radnički

Trađžili su gosti penal posle duela Živkovića i Evandra, ali sudija je procenio da je bilo obostranog povlačenja. Ostaje u Humskoj 1:0.

27.02.2023. 14:34

30. minut: Malo zatišje u Humskoj

Poslednjih desetak minuta uglavnom se igra na sredini terena. Partizan kontroliše meč, za sada je najjači utisak ostavio debitant Kolorado koji je dosta siguran na lopti, jak u duelu a udelio je i asistenciju za gol Meniga. Gosti su pretili samo na početku.

27.02.2023. 14:23

20. minut: Poništen gol, stativa, igra se otvoreno

Partizan koristi što Radnički igra otvoreno, ima opasne kontranapade, pa je Rikardo Gomeš zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu. Na drugoj strani je i Čolović pogodio stativu kada je bio sam pred Popovićem, ali i da je pogodio pogodak bi bio ponišpten zbog ofsajda.

27.02.2023. 14:27

VIDEO Partizan - Radnički 1923 1:0

27.02.2023. 14:15

11. minut: GOOOL? Vodi Partizan 1:0 golom Kvinsija Meniga

Kakav debi Kolorada, poslao je odličan pas između štopera Radničkog, Kvinsi Menig je utrčao u prazan prostor i matirao golmana. Vodi Partizan 1:0 od 11. minuta.

27.02.2023. 14:06

2. minut: Maestralna odbrana Popovića

Radnički je prvi zapretio, Evandro je veoma dobro šutirao sa 17 metara, Popović se izvio i prebacio loptu u korner. Kragujevčani su izašli hrabro u Humskoj.

27.02.2023. 14:01