28.08.2023 20:30
Lazar Samardžić pogađa i posle propalog transfera u Inter: Gol Srbina za remi Udinezea sa Salernitanom Tanjug/AP Photo

Iako ima 21. godinu i velike snove, Lazar Samardžić nije dozvolio sebi da psihički potone posle dogovorenog, pa u zadnji čas propalog transfera u redove finaliste poslednje Lige šampiona, Intera, što je pokazao i u večerašnjem remiju njegovog Udinezea sa Interom - 1:1 (0:0).

Novopečeni reprezentativac Srbije dao je jedini gol za gostujući tim u meču drugog kola Serije A, kada je u 57. minutu spuštenu loptu Lorenca Luke veštim šutem u visini penaltika smestio u mrežu domaćina.

Na njegovu žalost, ostatak tima nije ga ispratio u nastavku meča, umesto da krene napred po dupliranje vođstva, ekipa sa "Frijulija" je teren i inicijativu prepustila rivalu. Toliko da se uglavnom branila, a golman Marko Silvestri često bio na vetrometini.

Jednom je i kapitulirao, pošto je Dia, na asistenciju Kandreve (72) doneo prvi remi ova dva kluba u Seriji A. I istorijski podatak da je Salernitana ove sezone prvi put ostala neporažena u startnih 180 minuta u elitnom rangu takmičenja.