30.04.2023 19:57
Luka Jović sa tri asistencije i Terzić prvencem izvesno poslali Dejana Stankovića u Seriju "B" Marco Bucco/LaPresse via AP

Fiorentina je deklasirala Sampdoriju 5:0 (1:0) u 32. kolu Serije A i izvesno je dala kartu za ispadanje u Seriju "B" jer će teško nadoknaditi 10 bodova manjka u poslednjih šest utakmica.

Luka Jović je dobio šansu od prvog minuta i sa dve asistencije, Dodu i Dankanu u razmaku od samo šest minuta sredinom drugog dela je i rešio meč, da bi treću asitenciju na meču ubeležio zemljaku Aleksi Terziću, koji je ušao u igru u 86. minutu a postigao prvenac u 45. susretu za klub u 88. minutu! Dobro se kreato srpski reprezentativac, nije imao mnogo upotrebljivih lopti za gol, sem one u 82. minutu, ali je sa tri gol dodavanja dobio vrlo dobru ocenu. Nikola Milenković nije imao neke naročite probleme sa napadačima tima iz Đenove.

Do sjajnog gola Gaetana Kastrovilija u nadoknadi prvog dela, držala se Sampdorija kako-tako na "Aretemiju Frankiju", ali je u nastavku potpuno potonula.

Filip Đuričić je igrao za Sampdoriju od 33, ali je morao da izađe u 74. minutu. Stankovića i Sampdoriju samo neko čudo može da spasi ispadanja. Drže "fenjer" i ne igraju ohrabrujuće.