Alegri prvi trener sa preko hiljadu bodova u Seriji A: Vlahović je heroj Juventusa

25.02.2024 14:38
Juventus Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Juventus

Juventus na četiri uzastopna meča nije imao pobedu, a onda je crnu seriju prekinuo završnicom za infarkt u 26. kola Serije A protiv Frosinonea 3:2 (2:2). Spremala se publika da zvižducima isprati svoju ljubimce, a na kraju ih je nagradila pesmom i aplauzom.

Zašto?

Bledo izdanje u drugom poluvremenu zasenio je pogodak Danijelea Ruđanija u poslednjem od pet minuta sudijske nadoknade. Asistent je bio fantastični Dušan Vlahović. Srbin je u neverovatnoj formi i upravo je on heroj "stare dame", jer sa dva gola parirao raspoloženim gostima u prvom poluvremenu. Sjajni napadač je sada na 15 golova ove sezone, od kojih je čak devet postigao do 7. januara.

Neopisivo "bjankoneri" žele titulu, a pobeda im je u nedeljnom matineu bila imperativ, u suprotnom bi Inter mogao polako da počne spremanje šampionskog slavlja.

Obe ekipe su počele furiozno duel u Torinu, a već posle nešto više od pola sata igre viđena su četiri pogotka. Vlahović se upisao već u trećem minutu posle asistencije Vestona Mekenija, ali je Forsinone imao još jači odgovor preko Valida Kedire u 14. i Marka Brešaninija u 27. minutu.

Ipak…

Da je u odličnoj formi i golgeterski izuzetno raspoložen, srpski reprezentativac je dokazao i u 32. minutu, kada mu je Amerikanac još jednom asistirao, a on ponovo zatresao mrežu.

Napadao je Juventus, ali nije stvorio previše prilika u drugom delu, tek dve odlične, od kojih je jednu propustio Vlahović. Frosinone je došao sa namerom da se odbrani i u tome je uspeo sve do poslednjih trenutaka meča, kada je posustao i ostavio kakvu takvu neizvesnost u trci za "skudeto".

Juventus je na 57 bodova, šest manje od "nerazura" koji imaju i dve utakmice manje. Masimilijanu Alegriju je bio dovoljan i bod da stigne do hiljadu osvojenih u Seriji A, sada je sa 1002 apsolutni rekorder.