Đenova upisala tri boda: Đilardinovi momci rutinski do pobede protiv Udinezea

Autor: Aleksa Janković

24.02.2024 22:38
Fudbaler Đenove, Matija Bani slavi pogodak protiv Udinezea Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP
Fudbaler Đenove, Matija Bani slavi pogodak protiv Udinezea

Ekipa Đenove je savladala Udineze 2:0 (2:0) u okviru 26. kola italijanske Serije A. Izabranici Alberta Đilardina su pred prepunim tribinama stadiona "Luđi Feraris" upisali tri boda bez većih problema.

Od samog starta je bilo vidljivo da domaćin više želi sva tri boda u odnosu na protivnika. Tim iz Udina je izgledao veoma loše na terenu, a Đenovljani su preko Matee Rategija u 36. minutu stigli do prednosti. Nedugo nakon toga se u sterlce upisao i Matija Bani.

Sve je postalo znatno teže za goste kada je Tomas Kristensen dobio drugi žuti karton, te je Udineze nastavio utakmicu sa 10 igrača na terenu. Upravo zato je i Lazar Samardžić morao da napusti igru u 54. minutu. Gabrijele Ćofi je morao da uvede defanzivca, a žrtvovan je srpski reprezentativac.

Đenova se nakon ovog trijumfa nalazi na 12. poziciji sa 33 osvojena boda. Sa druge strane, Udineze stoji na 15. mestu sa 23.