Paninijev album je 1994. bio misaona imenica na našem tržištu pa smo sličice lepili u izdanju Dečijih novina. Pamtim, poslednja sličica koju sam zalepio bila je sa likom brkatog Švajcarca, Žorža Bregija kojeg je u trenutku slavlja podigao jedan od saigrača. Ni sličice tada nisu bile uobičajene.
Nastavili niz dobrih partija u Seriji A: Đenova odnela čitav plen iz Udina
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
08.12.202520:02
ProfimediaIgrači Đenove i Udinezea
Fudbaleri Đenove nastavili su dobrim rezulatima u Seriji A, pošto su u 14. kolu slavili na gostovanju Udinezeu na „Frijuliju“ rezultatom 2:1.
Ne znaju za poraz već četiri kola.
Pobeda u Sasuolu i spektakularan remi na Sardiniji dodatno su podigli samopouzdanje tima iz Ligurije pred duel u Udinama, na stadionu na kojem već pet godina ne znaju za poraz.
Domaći su bolje otvorili susret i već u devetom minutu zatresli mrežu, ali je pogodak Kinana Dejvisa poništen zbog ofsajda.
Samo dva minuta kasnije Udineze je bio prinuđen na prvu izmenu, zbog povrede je teren napustio Džordan Zemura.
Sredinom poluvremena činilo se da bi slična sudbina mogla da zadesi i Nikoloa Zaniola, ali se ispostavilo da povreda nije ozbiljna.
Đenova je do prednosti stigla u 34. minutu iz penala, nakon što je Maduka Okoje napravio prekršaj, a Ruslan Malinovski preciznim udarcem sa bele tačke doneo vođstvo gostima.
U nastavku je Udineze preuzeo inicijativu i u 64. minutu stigao do izjednačenja, Jakub Pjotrovski je iz prve pogodio mrežu posle asistencije Modesta.
Samo tri minuta kasnije Đenova je mogla da povrati prednost, ali je Alesandro Markadalji loše reagovao u izglednoj šansi i rezultat je ostao nepromenjen.
Ipak, u 83. minutu gosti su ponovo poveli, Bruk Norton Kafi preciznim udarcem postigao je pogodak koji je Đenovu doveo na korak od trijumfa, drugog u poslednja tri gostovanja u ligi.
Do kraja nije ostalo dovoljno vremena da Udineze izbegne poraz, pa je Đenova zabeležila treću pobedu u sezoni i odmakla se na četiri boda od zone ispadanja, dok je Udineze ostao na 11. poziciji.
Paninijev album je 1994. bio misaona imenica na našem tržištu pa smo sličice lepili u izdanju Dečijih novina. Pamtim, poslednja sličica koju sam zalepio bila je sa likom brkatog Švajcarca, Žorža Bregija kojeg je u trenutku slavlja podigao jedan od saigrača. Ni sličice tada nisu bile uobičajene.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Izabranici Alberta Đilardina su pred prepunim tribinama stadiona "Luđi Feraris" savladali Udineze 2:0 (2:0) u 26. kolu italijanske serije A bez većih problema.
Kaljari je poražen na svom terenu od Udinezea sa 0:2 u meču 36. kola Serije A, ali ovaj neuspeh ne bi trebalo previše da zaboli domaći tim, pošto je opstanak praktično već osiguran.
Bajer iz Leverkuzena nastavio je sa jačanjem ekipe za narednu sezonu, pošto je u svoje redove doveo portugalskog fudbalera Alfonsa Moreiru iz redova Lionskog Olimpika.
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva nastavlja da slaže kockice za sezonu u kojoj ga očekuje najveći izazov u istoriji kluba – nastup na evropskoj sceni.
Ostavite komentar