11.11.2023 21:05
Filip Kostić nameštao golove u pobedi Juventusa nad Kaljarijem: "Stara dama" zaposela vrh tabele Tanjug/(Fabio Ferrari/LaPresse via AP)

Posle 12. kola Juventus ima devet pobeda, od čega šest u poslednjih sedam utakmica, pa teško da će njegovi navijači ili bilo ko drugi baviti bledim partijama, jer rezultati su jedina prava mera svačijeg uspeha u sportu. Tako će i rola protiv Kaljarija biti zaboravljena, jer su najvažnija tri nova boda - 2:1 (0:0).

Posle 615 minuta mirovanja se zatresla i mreža Vojćeha Ščensnog, ali primljeni gol nije imao posledice, jer su torinski crno-beli završili ono zbog čega su izašli na teren ove noći. U drugom poluvremenu, jer se u prvom više brinuo da mu njegov golman ostane nesavladan nego da matira protivničkog.

U drugom je viđena druga pesma, jer je "stara dama" morala da probije protivnički zid, u čemu se posebno istakao Filip Kostić. Vezista reprezentacije Srbije nije bio strelac, ali je zato spakovao oba pogotka. Prvo savršenim centaršutem na glavu Glejsona Bremera u 60. minutu, a onda i u 70, kada je iz kornera centrirao prema Ruganiju, a ovaj posle pogađanja prečke i odbitka postavio konačan rezultat.

Ispostavilo se da je udarac Dosena u vakumu između ove dve situacije bio samo vrhunac Kaljarijevog otpora, a ne vesnik podviga gostiju. Protiv favorita, čiji je centarfor Dušan Vlahović u igru ušao u 66. minutu.