02.09.2023 15:32
Pikforda savladala stativa, a prečka ga spasila: Prvi bodovi za Šefild i Everton Tanjug/Richard Sellers/PA via AP

Do ovog 4. kola Šefild junajted i Everton nisu imali nijedan osvojen bod, odnosno povratnik u Premijer ligu i ekipa sa Gudisona zabeležili su po tri poraza. Posle međusobnog duela na "Bramol lejnu" i dalje su Šefild junajted i Eveton bez pobeda, ali zato konačno imaju upisanu "jedinicu" u polju za bodove na tabeli.

Veoma interesantnu utakmicu odigrala su dva tima, a bilo je i golova – 2:2 (2:1).

Poveli su gosti preko Abdulajea Dukurea već u četvrtom minutu, ali je Junajted do kraja poluvremena uspeo da preokrene rezultat i to u poslednjih 15-ak minuta prvog dela. Prvo je Kameron Arčer poravnao na 1:1, da bi u sudijskoj nadoknadi golman Džordan Pikford primio nesrećan gol posle odličnog pokušaja Arčera sa distance.

Snažan šut zaustavila je stativa, lopta se odbila u polje, a zatim i u leđa Pikforda, koji je posle parade ostao da leži na travi, i vratila se u mrežu. Sličan gol primio je davne 1986. golman Brazila Karlos u četvrtfinalu Mundijala protiv Francuske, kada je u penal seriji Bruno Belon takođe prvo pogodio okvir gola, ali potom i leđa protivničkog čuvara mreže.

Već u 55. minutu rezultat je ponovo bio izjednačen. Arno Danjuma je sjajno pogodio levu stranu gola pošto mu je odličnu loptu odao Nejtan Paterson. Rezultat se do kraja nije menjao, ali je u devetom minutu (od šest najavljenih) produžetka drugog poluvremena Juanjted imao ogromnu priliku, međutim Pikford je sjajnom odbranom uz pomoć prečke sprečio Everton poraza.