Vest Hem rastužio navijače na Kenilvort Roudu: Boven i Zuma srušili Luton

Autor: Kosta Simetić

01.09.2023 23:19
Vest Hem rastužio navijače na Kenilvort Roudu: Boven i Zuma srušili Luton Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Prvi susret na Kenilvort Roudu fudbaleri Lutona su nažolst izgubili. Ekipa Vest Hema uspela je da slavi 2:1 (1:0) i tako upiše treću pobedu u nizu, dok je Luton zabeležio treći poraz.

"Čekićari" su poveli u 37. minutu nakon što je Lukas Paketa uposlio Džeroda Bovena, a ovaj bez problema zatresao mrežu domaćina.

Luton je drugih 45 minuta pokušavao da dođe do izjednačenja, ali je nadu za tako nešto ugasio Kurt Zuma u 85. minutu, a asistenciju je upisao Džejms Vord-Prauz.

Ali navijači Lutona su ipak imali mali razlog za slavlje. Počasni pogodak postigao je Mads Anderesen, a iako je poraz neizbežan, ovaj gol je izmamio osmehe i radost na tribinama stadiona koji prima 10.356 navijača.