Luton vodio, pa pojurio ka Čempionšipu: Nemilosrdni Vest Hem prekinuo crnu seriju ROSA

11.05.2024 18:00
fudbaleri Vest Hema i Lutona, u kom je domaćin preokrenuo rezultat Tanjug/Victoria Jones/PA via AP
fudbaleri Vest Hema i Lutona, u kom je domaćin preokrenuo rezultat

Gajili su fudbaleri Lutona tanušnu nadu da će u foto-finišu Premijer lige izboriti opstanak u elitnog rangu takmičenja na teritoriji Engleske, ali ih je današnji poraz na gostovanju Vest Hemu vratio u surovu realnost i praktično im spakovao prtljag za Čempionšip - 3:1 (0:1).

Posle 37 kola PRL i dalje imaju samo šest pobeda, dva više remija i 22 izgubljena meča, odnosno tri boda manje od najbližeg im Notingem Foresta, a da bi sačuvali goli život moraju da dobiju Fulam u zadnjem krugu a "šumari" izgube oba duela do tada. I još poprave gol razliku za naučno-fantastičnih +13.

Iako je delovalo da će drugačije proći u Londonu. Poveli su prvim ovosezonskim golom Alberta Sambi Lokonge već u 6. minutu i zadržali tu prednost celo prvo poluvreme, da bi im domaćin u drugom delu potopio lađe.

Prvo Džejms Vord Prauz (54), a onda Tomaš Souček (65) i mlađani Džon Erti (76) napravili su totalni preokret i spustili glave "šeširdžijama", koji po svemu prikazanom nisu ni zaslužili da ostanu deo odabranog društva.

No, to nije problem Vest Hema, pogotovo ne nakon što su "čekićari" uspeli da prekinu seriju od četiri prvenstvene utakmice bez maksimalnog učinka. I potvrdili svoj status na zlatnoj sredini tabele.