Nestvaran gol Garnača ulepšao ubedljivu pobedu Junajteda protiv Evertona

26.11.2023 19:31
Alehandro Garnačo Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Alehandro Garnačo

Fudbaleri Mančester junajteda pregrmeli su jedno teško gostovanje i slavili sa 3:0 (1:0) protiv Evertona u 13. kolu engleske Premijer lige.

U centru pažnje je svakako predivan pogodak Alehandra Garnača u trećem minutu. Centaršut je sa desnog boka uputio Diogo Dalot, a Argentinac je u stilu Vejna Runija "makazicama" zahvatio loptu i postigao jedan od golova sezone.

Do kraja prvog dela Everton je bio ravnopravan rival, ali u drugom poluvremenu Junajted je rešio pitanje pobednika.

Prvo je Markus Rašford u 56. minutu sa bele tačke povisio na 2:0, a tačku na i stavio je Entoni Marsijal koji je sjajno reagovao posle neverovatnog dodavanja Bruna Fernendeša.

Junajted je sada 6. na tabeli sa samo šest bodova zaostatka za prvoplasiranim Arsenalom, dok je Everton 19. sa četiri.