pre 8 sati 23: 30
Lacio posle drame i penala u polufinalu Kupa Italije
Fudbaleri Lacija izborili su plasman u polufinale Kupa Italije pošto su nakon velike borbe i penal-serije savladali Bolonju sa 2:1 (1:1), posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Očekivalo se da će Mančester junajted posle tri vezane pobede (dve u LE i jedna u Premijer ligi) nastaviti uspešan niz i protiv Kristal Palasa, umesto toga usledio je poraz pred domaćim navijačima. Čovek odluke za tri boda gostiju bio je dvostruki strelac Mateta u 64, pa u 89. minutu. Mančester Junajted - Kristal Palas 0:2.
Domaći su mogli do prednosti već u 5. minutu. Garnaćo je našao lep prostor za šut, pucao je uz desnu stativu, ali su uspeli ovaj šut da blokiraju igrači Kristal Palasa.Uzvratili su gosti preko Mnjoz u 20. minutu. Odlično je pomenuti igrač skočio u šesnaestercu Mančester junajteda, a lopta je umesto u mrežu otišla pored leve stative.
Do kraja prvog dela igre Mateta je imao šansu za goste, međutim ni on nije bio precizan. Prvo poluvreme statistički je apsolutno pripalo domaćima. Osim većeg poseda lopte imali su i više šuteva ukupno 13, a gosti 10. U kornerima je bilo čak 8:0 u korist Mančestera.
U nastavku utakmice Bruno Fernandeš i Ugarte su u roku od četiri minuta propustili dve odlične šanse, ali kada se iste ne iskoriste sladi kazna.
Kristal Palas je izveo slobodan udarac u 64. minutu. Loptu je glavom zahvatio Lakroa. Umesto mreže Francuz je pogodio prečku, a na odbitak je dobro reagovao Mateta, koji je sa nekoliko metara smestio loptu u mrežu - 0:1.
Novi peh doživeo je Mančester u 77. minutu. Lisandro Martinez je doživeo katastrofalnu povredu, pa je na nosilima iznet sa terena. Umesto njega u poslednjih desetak minuta igrao je Matijas de Liht.
I kada se očekivalo da bi Mančester junajted mogao do izjednačenja, usledila je kontra Kristal Palasa u 88. minutu i laka realizacija. Sar je presekao jednu loptu na sredini terena. Usledio ja pas do Munjoza, koji je na levoj strani video slobodnog Matetu. Francuzu u punom trku nije bilo teško da zatrese mrežu Mančestera po drugi put - 0:2.
Do kraja meča, Amorimovi izabranici nisu imali šansu za izjadečenje, pa su bodovi zasluženo ostišli gostima.
Totenhem je posle četiri vezana poraza konačno došao do tri boda. Ipak i za ovaj poduhvat u gostima nisu mogli da se postaraju sami, već im je u pomoć pritegao autogolom Janelt u 29. minutu utakmice, da bi pobedu u 87. minutu potvrdio Sar. Brentford - Totenhem 0:2.
Imao je Brentford nekoliko dobrih prilika za izjednačenje u prvom delu meča, ipak Kinski nije uspeo da savlada golmana gostiju u 33. minutu. Uzvratio je Totenhem preko Rišarlisona. Pao je Brazilac u šesnaestercu domaćih, ali se sudija nije oglasio.
Nastavak utakmice doneo je daleko zanimljiviji duel. Kevi Šade je bio u prilici u 52. minutu, ipak dobro je reagovao golman Totenhema i sprečio iznenađenje.
Na kraju gosti su uspeli da postignu i drugi gol i potvrde pobedu preko Sara. Bio je ovo prvi trijumf Totenhema u Premijer ligi još od 15. decembra i duela sa Sautemptonom.
Premijer liga, 24. kolo
SUBOTA
Notingem Forest - Brajton 7:0 (3:0)
/Dank 12 a.g. , Gibs Vajt 25, Vud 32, 64, 70 p. , Vilijams 90, Silva 90+1/
Bornmut - Liverpul 0:2 (0:1)
/Salah 30P, 75/
Everton - Lester 3:0 (2:0)
/Dukure 1, Beto 6, 45+2, Endijaje 90/
Ipsvič - Sautempton 1:2 (1:1)
/Delap 31 - Aribo 21, Onuaču 87/
Njukasl - Fulam 1:2 (1:0)
/Marfi 37 - Himenez 61, 82/
Vulverhempton - Aston Vila 2:0 (1:0)
/Belgard 12, Kunja 90+7/
NEDELJA
Brentford - Totenhem 0:2 (0:1)
/Janelt 29 ag, Sar 87/
Mančester junajted - Kristal Palas 0:2 (0:0)
/Mateta 64,89/
Arsenal - Mančester siti 17.30 (A2P)
PONEDELJAK
Čelsi - Vest Hem 21.00 (A1P)
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
30.12.2024 22: 56
Mnačester junajted vezao je treći poraz u Premijer ligi, dok je Njukasl zabeležio četvrtu pobedu i sada je peti na tabeli.
23.12.2024 12: 20
Tri kluba su pokazala interesovanje za ovog igrača. Prvi je Al-Ahli, zatim Al Kadisija, i na kraju Al Itihad
08.12.2024 13: 15
Rukovodstvo Mančester junajteda je krajem oktobra zbog loših rezultata smenilo menadžera Erika ten Haga, a na njegovo mesto postavilo Portugalca Rubena Amorima.
25.11.2024 09: 20
Nije, Portugalac mnogo zabrinut posle ovog rezultata, već je najavio dug period patnje, a od pristalica Mančestera zatražio je strpljenje.
pre 8 sati 23: 30
Fudbaleri Lacija izborili su plasman u polufinale Kupa Italije pošto su nakon velike borbe i penal-serije savladali Bolonju sa 2:1 (1:1), posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.
pre 8 sati 23: 18
Fudbaleri Liverpula upisali su važnu pobedu u 26. kolu Premijer lige, pošto su na gostovanju savladali Sanderlend rezultatom 1:0. Meč na "Stadionu Svetlosti" dugo je bio tvrd i zatvoren, ali je jedan detalj u nastavku bio dovoljan da odluči pobednika.
pre 8 sati 23: 00
Real Sosijedad je napravio veliki korak ka finalu Kupa kralja pošto je u prvom meču polufinala slavio na gostovanju Atletik Bilbau sa 1:0.
pre 8 sati 22: 43
Bajern Minhen je rutinski odradio posao u četvrtfinalu DFB Pokala i savladao Lajpcig sa 2:0, obezbedivši plasman među četiri najbolja tima takmičenja.
Ostavite komentar