Kris Vud heroj "šumara"! Notingem u završnici slomio otpor Šefilda

18.08.2023 22:43
Kris Vud heroj "šumara"! Notingem u završnici slomio otpor Šefilda Tanjug/Tim Goode/PA via AP

Notingem Forest je na svom "Siti graundu" pogotkom rezerviste, Krisa Vuda, u samoj završnici došao do sva tri boda u drugom kolu Premijer lige, pošto je bio bolji od Šefild junajteda sa 2:1 (1:0).

Izabranici Stiva Kupera su na odličan način otvorili utakmicu i poveli preko Taiva Avonjija već u trećem minutu. Serž Orije je uputio kvalitetan centaršut, a nigerijski centarfor je glavom sproveo loptu u mrežu gostiju.

Međutim, Šefild je odbijao da se preda, te je u 48. minutu stigao do izjednačenja. Gustavo Hamer je fenomenalno reagovao pred golom Meta Tarnera, te je na startu drugog poluvremena doneo rezultatsko poravnanje.

Baš kada je delovalo da će ekipe podeliti bodove, Kuper je u 85. minutu u igru uveo iskusnog Krisa Vuda i nije zažalio. Orije je ponovo poslao fantastičan centaršut a korpulentni napadač je glavom zahvatio loptu i pogodio za konačnih - 2:1.