Totenhem bez većih problema slavio protiv Foresta: Čelsi iu 93. minutu ispustio trijumf u Šefildu

07.04.2024 20:59
Fudbaleri Totenhema Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaleri Totenhema

Fudbaleri Totenhema su savladali Notingem Forest 3:1 (1:1) u 32. kolu engleske Premijer lige i tako se vratili na poziciju broj četiri sa istim brojem bodova kao petoplasirana Aston Vila.

Domaćin je dominirao od starta utakmice, a kao nagrada za to stigao je autogol Murilja u 15. minutu. Gosti iz Notingema su tek nakon toga pripretili golu Giljelma Vikarija. Kris Vud je u 27. minutu doneo izjednačenje "šumarima", a to je ujedno bio i rezultat sa kojim se otišlo na pauzu za poluvreme.

Drugi deo igre su izabranici Angelosa Postekoglua započeli sa dva brza gola. Prvo je Miki van de Ven u 52. minutu odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao protivničkog čuvara mreže, a svega šest minuta kasnije se u strelce upisao i Pedro Poro. Do kraja meča su "spursi" održavali dva gola prednosti i bez većih problema stigli do pobede.

U drugom meč u popodnevnom terminu, Šefild junajted i Čelsi su podelili bodove 2:2 (1:1). Gosti iz Londona su prvi stigli do prednosti preko Tijaga Silve u 11. minutu, dok su "oštrice" odgovorile preko Džejdena Bolga u 32.

Drugi deo igre su bolje otvorili "plavci", a Noni Madueke je tresao mrežu za 1:2. Delovalo je da će tim Maurisija Poketina stići do nova tri boda, ali je Oliver Mekbarni u 93. minutu matirao Đorđa Petrovića i tako doneo bod domaćinu na "Bramal Lejnu".