(VIDEO) Notingem Forest iznenadio Njukasl, Kris Vud het-trikom za 12 minuta obradovao "šumare" i rastužio bivši klub

26.12.2023 15:27
Kris Vud slavi gol Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Kris Vud slavi gol

Notingem Forest je iznenadio Njukasl i posle preokreta slavio 3:1 (1:1) u prvom meču 19. kola Premijer lige. Novi-stari trener "šumara" Nuno Espirito Santo tako je ubeležio prvi trijumf od povratka u klub 20. decembra.

Utakmice za "Boksing dej" uvek su imale poseban značaj, neizvesnost, iznenađenja, pa je tako "Sent Džejms Park" zaledio Kris Vud, bivši igrač Njukasla. Posle vođstva domaćina, kada je Aina napravio prekršaj, a Isak iskoristio najstrožu kaznu, zasijao je 32-godišnji Kris Vud i het-trikom doneo je Notingem Forestu trijumf od 3:1 koji je ovom timu stigao kao malo vode u pustinji, posle serije od šest poraza u poslednjih sedam susreta i samo jednog osvojenog boda!

Dve prilike Elange posle gola Isaka nisu shvatili kao ozbiljnu pretnju igrači Njukasla, pa je usledila brutalna kazna od strane Vuda koji je het-trik postigao za 12 minuta. Elanga je asistirao u prvom minutu nadoknade i 53. minutu za preokret, da bi Vud seriju pogodaka zatvorio u 62. minutu kada je izmakao ofsajd zamci, predbrilao golmana Dubravku i šokirao navijače domaćina na "Sent Džejms Parku".

Napao je Njukasl iz svih oružja, branio se fanatično gost, uklizavali su na svaki pokušaj šuta i bili su nagrađeni za prikazanu strast. "Svrake" su do sada na devet mečeva kod kuće primili samo četiri gola, a danas čak tri od ekipe koja se bori za opstanak. I to je moć Premijer lige.