pre 5 minuta 05: 42
(VIDEO) Topić fantastičan u porazu Oklahome
Oklahoma je bez startera završila sezonu porazom od Finiksa, ali je u prvi plan iskočio Nikola Topić sa partijom koja nagoveštava njegovu ulogu u budućnosti.
Profimedia
Pep Gavardiola dobio je sve što je tražio od menadžmenta Mančester sitija, jer je cilj jasan – da se vrati titula šampiona na "Etihad", po mogućstvu i ostali domaći trofeji i evropska kruna, nakon katastrofalne sezone 2024/25... Krenulo je odlično, pobedom protiv Vulvsa (4:0), ali je onda odmah zapelo na prvom stepeniku kod kuće. Mančester siti – Totenhem 0:2 (0:2)!
Nije to slučajnost, s obzirom da je legendarni španski stručnjak kojeg mnogi smatraju najboljim danas i jednim od najuticajnijih ikada, čak deset puta poražen od "pevaca" otkada je došao među "građane".
Na stranu što je Mančester izgledao dosta slabije od Totenhema, Gvardiola smatra da igra nije bila toliko loša...
"Imam osećaj da je igra bila malo bolja od rezultata. Dobro smo počeli, ali smo primili gol i propustili smo da uradimo neke jednostavne stvari sa loptom, pa su oni mogli da krenu u tranziciju", rekao je Pep Gvardiola i obrazložio šta nije bilo dobro:
"Nismo dobro čitali markacije, niti vršili presing. Rezultat nije dobar, ali put je dug i učićemo iz ovoga".
Javnost smatra da je jedna od krucijalnih grešaka španskog stratega bila stavljanje Džejmsa Traforda među stative...
"Džejms Traford je odigrao dobro tokom prve utakmice i odlučili smo da nastavi. Svi pomisle kada igrači odigraju jednu ili dve utakmice: 'Biće starter, ovaj igrač će igrati'. Tokom godina sam naučio da će svi igrati, da će biti važni. Tek danas sam odlučio da će Traford biti starter", poručio je Pep Gvardiola.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
03.12.2023 12: 59
Mančester siti od 17.30 (TV Arena 1 Premium) dočekuje Totenhem u derbiju 14. kola Premijer lige i ima imperativ pobede.
pre 10 sati 19: 26
Na poslednje tri utakmice, u svim takmičenjima, Mančester siti je savladao Arsenal, Liverpul i najskorije Čelsi...
pre 18 sati 11: 20
Ekipi Žozepa Gvardiole preko potrebni bodovi protiv Čelsija, dan nakon najnovijeg kiksa lidera Premijer lige.
07.04.2026 19: 21
Alonso je tokom svoje igračke karijere proveo jedno vreme u Liverpulu, osvojivši Ligu šampiona 2005. godine sa "redsima", i smatra se idealnim izborom ukoliko Arne Slot bude otpušten.
pre 6 sati 23: 01
"Žuta podmornica" je po prvi put od 2018. godine stigla do trijumfa na gostovanju Atletik Bilbau.
pre 7 sati 22: 41
Ovom pobedom su produbili rastojanje u odnosu na prošlogodišnje šampione, te se sada nalaze na +9 u odnosu na najbližeg rivala.
pre 7 sati 21: 57
Fudbaleri Galatasaraja napravili su veliki kiks u 29. kolu turske Superlige, pošto su na svom terenu odigrali samo 1:1 protiv Kočaelispora i tako dodatno zakomplikovali trku za titulu.
pre 9 sati 20: 41
Kiks koji sebi nisu smeli da dozvole.
Ostavite komentar