pre 6 minuta 19: 06
Dobre vesti za Panatinaikos: Vraća se Kendrik Nan
Najbolji igrač "zelenih" biće spreman za meč sa Fenerbahčeom u Evroligi, koji se igra u petak.
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Ne nazire se kraj rezultatskoj agoniji fudbalera Mančester sitija! Posle četiri poraza, ne računajući samo Premijer ligu, dobili su i peti put po nosu, ovog puta od Totenhema u 12. kolu Premijer lige i to na svom "Etihadu"- 0:4 (0:2). Da, briga i tuga njegovih navijača bude još veća, bez ijednog postignutog gola.
Meč na "Etihadu" brzo je krenuo po zlu po domaćina, jer su "pevci" za manje od pola sata dva puta "kljucnuli" mrežu Edersona. Oba puta uz "podršku" Joška Gvardiola, jer su slabe ili zakasnele reakcije hrvatskog defanzivca bile vetar u leđa Džejmsu Medisonu.
Prvi put na asistenciju Dejana Kuluševskog (13), a potom uz pomoć Sona (20). Već tada se dao naslutiti potop ekipe Žozepa Pepa Gvardiole, samo nekoliko dana pošto je trofejni Španac i sada već legendarni trener "građana" produžio za još za dve godine ostanak na klupi aktuelnog prvaka Engleske.
Jesu Erling Haland i društvo u oba poluvremena imali više od igre, tj. veći posed lopte i brojnije prilike, ali su gosti češće "pucali" ravno u gol i, što je najvažnije, iskoristili dosta takvih šuteva. Još je domaćin imao sreće što je Ederson bio na visini zadatka, jer je sjajni čuvar mreže sprečio još veći potop.
Nije, međutim, mogao da zaustavi udarac Pedra Pora, na dodavanje Dominika Solankea (52). Niti Brena Džonsona u nadoknadi vremena, uz logostičku podršku Tima Vernera (90+3).
Totenhem je već na otvaranju drugog dela meča praktično rezervisao deveti trijumf protiv Sitija u njihovoj gvardiolskoj eri, a posle "razbijanje" velikog rivala učinio još bolnijim. Što je bilans kojim ne može da se pohvali nijedan drugi premijerligaš.
Jeste Gvardiola lišen pomoći Rodrija i još nekolicine važnih igrača, ali klub takvog budžeta, ambicija, kvaliteta... ne može samo tim da opravda podatak da mu se više od 18 godina nije desilo da veže pet mečeva bez pobede.
Dok Liverpul zadovoljno trlja ruke u pozadini, jer beži pet koraka u trci za titulu i protiv Sautemptona sutra (15.00, TV Arena 2 Premijum) može da ode na velikih +8 za ovu fazu šampionata.
Premijer liga, 12. kolo
SUBOTA
Lester - Čelsi 1:2 (0:1)
/Aju 95+ - Džekson 15, Fernandez 75/
Arsenal - Notingem Forest 3:0 (1:0)
/Saka 15, Parti 52, Nvaneri 86/
Aston Vila - Kristal Palas 2:2 (1:2)
/Votkins 36, Barkli 77 - Sar 4, Deveni 45+1/
Bormut - Brajton 1:2 (0:1)
/Bruks 90+3 - Pedro 4, Mitoma 49/
Everton - Brentford 0:0
Fulam - Vulverhempton 1:4 (1:1)
/Ivobi 20 - Kunja 31, 87, Gomeš 53, Gudes 90+5/
Mančester siti - Totenhem 0:4 (0:2)
/Medison 13, 20, Poro 52, Džonson 9'+3/
NEDELJA
Sautempton - Liverpul 15.00 (A2P)
Ipsvič - Mančester junajted 17.30 (A2P)
PONEDELJAK
Njukasl - Vest Hem 21.00 (AP1)
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
03.12.2023 12: 59
Mančester siti od 17.30 (TV Arena 1 Premium) dočekuje Totenhem u derbiju 14. kola Premijer lige i ima imperativ pobede.
08.02.2026 22: 23
"Dakle, iz iskustva kažem, 13 utakmica je dug period. Završnica prvenstva je veoma, veoma teška, ali najvažnije je biti u trci", rekao je Gvardiola.
04.02.2026 13: 52
Trener Mančester sitija govorio o onim manje lepim stvarima koje se događaju u svetu.
02.02.2026 08: 47
Gvardiola je u poslednjim nedeljama već nekoliko puta javno negodovao zbog sudijskih odluka od poništenog gola Antoana Semenja u Liga kupu protiv Njukasla, preko izostanka crvenog kartona za Dioga Dalota u derbiju sa Mančester Junajtedom, do ne dosuđenog penala protiv Vulverhemptona zbog igranja rukom protivničkog igrača.
pre 1 sat 18: 01
Obišla je nedavno Crvena zvezda crno-bele na tabeli, ali kad je reč o individualnim priznanjima, večiti su u egalu.
pre 1 sat 17: 37
Naime, prema informacijama tamošnjih novinara, popularni CR7 se vraća svojim obavezama u klubu, nakon što je Mohamed al Skit, izvršni direktor kluba za rizik i generalni sekretar podneo ostavku "iz privatnih razloga".
pre 2 sata 16: 53
Iskusni stručnjak zahavlio se dosadašnjem treneru Gažinoviću za sve što je uradio za klub u prethodnom periodu.
pre 3 sata 15: 50
Posle perioda van prve postave i brojnih spekulacija tokom zime, Lazar Samardžić vratio u startnu postavu Atalante i odmah pokazao da je spreman da odgovori izazovu.
Ostavite komentar