Tri utakmice, pet golova i malo kvalitetnog fudbala u 33. kolu Premijer lige

25.04.2023 23:21
Tri utakmice, pet golova i malo kvalitetnog fudbala u 33. kolu Premijer lige Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Ovog utorka odigrane su tri utamice 33. kola engleske Premijer lige na kojima je viđeno pet golova, ali ne i toliko dobrog fudbala.

Najubedljiviji trijumf su ostvarili fudbaleri Vulverhemptona koji su kao domaćini bili bolji od Kristal Palasa, a golovi su padali na startu i na samom kraju meča (2:0).

Najpre je u 3. minutu Anderos nespretno intervenisao i zatresao sopstvenu mrežu, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Neves pogodio sa bele tačke i postavio konačan rezultat kojim se domaći tim popeo na 13. mesto na tabeli sa 37 bodova, ali i dve utamice više d Vest Hema koji je odmah iza njega sa 34 boda.

Aston Vila j u vrlo nezanimljivoj i nekvalitetnoj utakmici do bodova stigla golom Tajrona Mingsa u 21. mintuu, dok su Lids i Lester podelili bodove i oba kluba nastavljaju grčevitu borbu za opstanak u eliti.