(VIDEO) Notingem Forest preslišao Fulam i beži iz opasne zone

02.04.2024 22:41
Morgan Gibs-Vajt, strelac za Notingem Forest Tanjug/Bradley Collyer/PA via AP
Morgan Gibs-Vajt, strelac za Notingem Forest

Notingem Forest je "uz minus četiri boda" pobedio Fulam 3:1 u 31. kolu Premijer lige i napravio prvi korak ka begu iz opasne zone na sedam kola pre kraja. Na ruku im nije išao remi Evertona u Njukaslu, ali su "šumari" uradili ono što je trebalo.

Fulam je deklasiran u Notingemu posle prvih 45 minuta. Situacija kada je menadžer Fulama Marko Silva izmenio trojicu igrača u 33. minutu, među kojima je bio i Saša Lukić, najbolje svedoči koliko je on bio nezadovoljan partijom igrača koije je poslao na teren a koje su pregazili domaćini. Hadson-Odoi, Kris Vud sa distance, pa na kraju Gibson-Vajt samo su kažnjavali loše odluke gostiju.

Notingemu je sve do 86. minuta na ruku išlo i vođstvo Njukasla protiv Evertona, ali nepromišljenost defanzivca domaćina (skrivio penal nad Jangom) doneli su penal i gol Kalverta-Luina u 88. minutu za veliki bod. Aleksander Isak je već u 15. minutu sjajno rešio tranziciju. Oslobodio se driblinzima rivala i lako matirao "karamele". Imali su domaćini veliki broj prilika, ali i gosti su preko Garnera pogodili stativu.