Vest Hem stigao do boda u nadoknadi: Forest nakon autogola pao na "Ameksu"

10.03.2024 16:59
Fudbaler Vest Hema, Majkl Antonio na utakmici protiv Barnlija Tanjug/Bradley Collyer/PA via AP
Fudbaler Vest Hema, Majkl Antonio na utakmici protiv Barnlija

Nakon neuspeha u Ligi konferencija protiv Frajburga, fudbaleri Vest Hema su remizirali sa Barnlijem 2:2 (0:2) u 28. kolu englesk Premijer lige.

Prošlo je svega 11 minuta kada je David Datro Fofana zatresao mrežu domaćina nakon odličnog šuta sa distance. Domaćin je mogao do izjednačenja preko Konstantinosa Mavropanosa, ali je njegov pokušaj otišao malo pred gola. Grk je nakon propuštene šanse postao tragičar. Pred sam odlazak na odmor, loptu sa boka je poslao u sopstvenu mrežu i tako uvećao prednost gostiju.

Ipak, tim Dejvida Mojesa se nije tek tako predao. Samo što je počelo drugo poluvreme, "čekićari" su smanjili na 1:2 golom Lukasa Pakete. Napadao je londonski klub sve više kako se bližio kraj meča, a to je urodilo plodom u 85. minutu kada je Deni Ings pogodio za izjednačenje, ali je njegov gol poništen nakon reakcije VAR sobe usled ofsajda. Ipak, to nije bio slučaj u 91. minutu kada se Ings ponovo upisao u strelce i doneo bod svom timu.

Fudbaleri Brajtona su se na idealan način oporavili od poraza od Rome u Ligi Evroe i savladali Notingem Forest 1:0 (1:0).

"Galebovi" su dominirali u većem delu prvog poluvremena, a to se isplatilo tek u 29. minutu kada je Endru Omobamidele postigao autogol. Nespretna reakcija irskog reprezentativca nakon centaršuta Paskala Grosa je ujedno bio jedini pogodak u prvih 45 minuta.

U drugih 45 minuta je veću inicijativu imao gost iz Notingema, ali su izabranici Roberta De Zerbija uspeli da se odbrane i sačuvaju tri boda na "Ameks stadionu".