Galager presudio bivšem klubu: Čelsi upisao 14. uzastopni trijumf protiv Kristal Palasa

12.02.2024 23:09
Fudbaleri Čelsija Tanjug/John Walton/PA via AP
Fudbaleri Čelsija

Fudbaleri Čelsija su pobedili Kristal Palas 3:1 (0:1) u poslednjem meču 24. kola engleske Premijer lige. Klub sa "Stamford Bridža" je tako upisao 14. uzastopni trijumf protiv "orlova" sa "Selhurst Parka".

Poprilično tvrd ulazak u duel viđen je na obe strane. Ekipa Maurisija Poketina se mučila da stvori bilo kakvu šansu, šta više sve do 45. minuta "plavci" nisu uputili niti jedan šut ka golu Dina Hendersona. Sa druge strane, domaćin nije imao toliko problema u kreaciji napada. Jedan od njih je i pretovren u pogodak Džefersona Lerme, te je Kristal Palas otišao na poluvreme sa golom prednosti.

Gosti su odmah nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu odgovorili preko Konora Galagera koji je poravnao rezultat. Čelsi je do kraja meča bio konkretniji rival, a nagrada za to je došla u 91. minutu kada je Galager postigao svoj drugi pogodak nakon asistencije Kola Palmera. Konačan rezultat na meču postavio je Enco Fernandez svega 120 sekundi nakon toga.

Čelsi se nakon ovog trijumfa nalazi na 10. poziciji sa 34 osvojena boda, dok je Palas ostao na 15. mestu sa 24.