Madueke doneo tri boda Čelsiju: "Vukovi" se igrali protiv Brentforda

27.12.2023 22:28
Fudbaleri Čelsija i Brentforda Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Fudbaleri Čelsija i Brentforda

Mučio se Čelsi, ali je na kraju uspeo da slomi Kristal Palas zahvaljujući Noniju Maduekeu. Na kraju pobeda domaćina na "Stamfrod Bridžu" 2:1 (1:1) u 19. kolu Premijer lige.

"Plavci" su otpočeli utakmicu znatno bolje od svojih komšija iz južnog Londona. Ijan Matsen je već u 7. minutu imao priliku da donese prednost domaćinu, ali je Tajrik Mičel skinuo loptu gotovo sa gol linije. Ipak, ubrzo nakon toga tim Maurisija Poketina je stigao do prednosti preko Mihajla Mudrika, koji je iskoristio dodavanje Malo Gusta.

Iako je Čelsi mogao do ubedljivijeg vođstva, u nadoknadi prvog poluvremena Majkl Olise je deone izjednačenje gostujučoj ekipi. U drugoj polovini meča nije bilo previše prilika, a verovantno najbolju je imao Nikolas Džekson u 74. minutu kada se našao u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je šut Senegalca završio pored gola. Olise je u 81. minutu mogao do drugog pogotka na utakmici, ali je Đorđe Petrović odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Noni Madueke je ušao sa klupe i 88. minutu iznudo jedaneasterac za Čelsi. Isti igrač je i realzivao penal, te tako doneo tri boda domaćinu.

U drugoj utakmici u ranijem terminu od 20.30, Brentford je poražen od Vulverhemptona 1:4 (1:3).

Meč na "Brentford Komjuniti" stadionu je otpočeo golovima na obe strane. Mario Lemina je iskoristio odličan centaršut Pabla Sarabije u 13. minutu, dok je svega 60 sekundi nakon toga Hi Čan Hvang reagovao sjajno nakon pogrešnog dodavanja Nejtana Kolinsa. Reprezentativac Južne Koreje je lako prevario golmana i smestio loptu u praznu mrežu. Golovima tu nije bio kraj. Već u 16. minutu je Joan Visa smanjio na 1:2.

Ipak, "vukovi" su otišli na poluvreme sa dva gola prednosti zahvaljujući Hvangu koji je u 28. minutu ponovo postigao gol nakon asistencije Totija Gomesa. U drugom delu igre je domaćin krenuo znatno ofanzivnije. Prilike da smanje zaostatak su propustili Kin Luis Poter, kao i kapiten "pčelica" Kristijan Norgard. Kada Brentford nije mogao do gola, Vulvsi su odlučili da postignu još jedan. Ponovo je Kolins pogrešio sa dodavanjem u poslednjoj liniji, a Žan Belegard je postigao pogodak i tako postavio konačan rezultat na meču.