(VIDEO) "Vukovi" se igrali na "Stamford Bridžu": Kunja het-trikom spustio Čelsi u donji deo tabele

04.02.2024 17:06
Fudbaleri Vulverhemptona Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaleri Vulverhemptona

Fudbaleri Vulverhemptona su savladali Čelsi 4:2 (2:1) na gostovanju u Londonu u 23. kolu engleske Premijer lige. "Vukovi" su ovim trijumfom pretekli "plavce" na tabeli i sada zauzimaju 10. mesto sa 32 boda.

Sam početak utakmice na "Stamford Bridžu" nije obećavao, jer nije bilo previše šansi. Ipak, prvu pravu priliku je Kol Palmer pretvorio u pogodak u 19. minutu. Gosti su uzvratili svega 180 sekundi nakon toga preko Mateusa Kunje. Njegov šut je preusmerio Tijago Silva i Đorđe Petrović nije mogao da reaguje nakon promene pravca lopte.

Isti slučaj je bio i pred kraj prvo dela igre. Pedro Neto je centrirao, šutirao je Rajan Ait Nuri ali je lopta pogodila Aksela Disasija. Krenuo je srpski golman u prvu stranu, ali je bio nemoćan nakon što se lopta ponovo odbila od njegovog saigrača. Odbrana Čelsija ništa bolje nije reagovala ni u 63. minutu kada se Kunja ponovo upisao u strelce. Brazilac je stigao i do het-trika u pred kraj utakmice kada je bio precizan sa "bele tačke". Konačan rezultat na meču je postavio Tijago Silva u 86. minutu.

Ekipa Mančester junajteda je savladala Vest Hem 3:0 (1:0) na "Old Trafordu", a u centru pažnje bio je Alehandro Garnaćo sa dva pogotka u drugom poluvremenu.

Nije izgledao Junajted uopšte uverljivo u prvom delu igre, ali je uprkos tome imao prednost na pauzi. Rasmus Hojlund je postigao jedini pogodak u prvih 45 minuta, iako je Vest Hem imao nekoliko odličnih prilika da stigne do izjednačenja. Promašene šanse kaznio je Garnačo već u 49. minutu kada je povećao na 2:0. Argentinac se ponovo upisao u strelce u 84. minutu i tako postavio konačan rezultat na meču.

Meč na jugu engleske je završen bez pobednika jer su Bornmut i Notingem Forest odigrali nerešeno 1:1 (1:1).

Najbrži pogodak u popodnevnom terminu viđen je na "Vitaliti Stadionu". Domaćin je stigao do prednosti već u petom minutu kada je Džastin Klajver matirao protivničkog golmana. "Šumari" su nakon toga preuzeli incijativu i nagradili se pogotkom preko Kaluma Hadsona Odoija u 45. minutu.