11.03.2023 17:54
Totenhem iskoristio kiks Liverpula: "Pevci" bolji od Notingema, Čelsi slavio protiv Lestera Tanjug/AP Photo/Leila Coker

Fudbaleri Totenhema popravili su sliku na terenu posle tri utakmice bez pobede, pošto su u 27. kolu Premijer lige savaldali Notingem Forest u Londonu 3:1 (2:0) i tako se učvrstili na četvrtom mestu tabele.

Nakon eliminacije od Milana iz Lige šampiona, izabranici Antonija Kontea danas su bili pod imperativom pobede u Londonu, gde su bez većih problema opravdali ulogu favorita. Time su iskoristili kiks Liverpula, koji nakon poraza od Bornmuta, sada zaostaje šest bodova za "pevcima" (48) uz utakmicu manje.

Totenhem je do pogotka stigao u ranoj fazi meča preko Rišarlisona, ali je gol Brazilca poništen zbog ofsajda. Međutim, do kraja poluvremena domaćin je uspeo dva puta da zatrese mrežu rivala, a u glavnoj ulozi našao se dvostruki strelac Kejn, koji je stigao do kvote od 18. golova sezoni.

U nastavku susreta "pevci" su nastavili da kontrolišu dešavanja na terenu, a treći gol zabeležili su u 62. minutu preko Sona. Od tog trenutka "šumari" su polako počeli da popravljaju sliku na terenu. U malobrojnim prilkama, vezali su dve šanse preko Aurijera i Denisa, da bi u 81. stigli i do počasnog gola u režiji Vorala.

Do kraja susreta vodila se velika borba na sredini terena, uz nešto veću incijativu domaćina, ali promene rezultata nije bilo. Valja napomenuti da je Notingem u nadoknadi mogao i da ublaži poraz, ali je Aju nije uspeo da iskoristi najstrožiju kaznu i savlada Foresta sa penala.

Totenhem se učvrstio na četvrtom mestu Premijer lige sa 48 bodova, 15 manje iza vodećeg Arsenala, dok je Notingem Forest na 14 poziciji sa 26 bodova.

U ovom terminu odigrane su još tri utakmice u kojima je Everton savladao Brentford (1:0), Čelsi je bio bolji od Lestera (3:1), dok su Lids i Brajton remizirali 2:2.