
pre 20 minuta 23: 20
Problemi za Liverpul: Konate odbija novi ugovor - Real vidi priliku?
Odlazak sa "Enfilda" je vrlo realna opcija...
Teško je današnjim autsajderima Premijer lige da iznenade poput jučerašnjih, kada je Brajton obrnuo stvari u svoju korist protiv Sitija za manje od deset minuta. Svejedno, bilo je preokreta i neočekivanih ishoda i na današnjim duelima 11. kola engleskog šampionata. Mančester Junajted je "kući" porazio Lester 3:0 (2:0), Njukasl je u drugom poluvremenu savladao Notingem 3:1 (0:1) dok je Ipsvič šokirao sve navijače Totenhema pobedom u gostima 2:1 (2:0).
Mnogo emocija na "Old Trafordu" danas. Nemaju dobar početak sezone, ostali su bez trenera Ten Haga koji je trebao da ih iznese na staru slavu. Dolazi njegov zamenik - Ruben Amorim, novi trenerski talenat svetskog fudbala. Ovo je bila poslednja utakmica sa Rudom Van Nistelrojem kao trenerom-zamenikom, te su ga igrači ispratili na spektakularan način.
U početku duela sa Lesterom nije bilo nikakvih šansi, ekipe su se "opipavale", a sve se promenilo nakon 17 minuta igre. Amad Dijalo je srčano povukao kontru nakon ukradene lopte, da bi nakon komešanja "fudbal" došao do nogu Bruna Fernandeša, koji je preciznim šutem van kaznenog prostora po zemlji doneo prednost ekipi. Prvi gol u duže vreme za Portugalca da nije sa bele tačke.
Lester nije imao sreće, pogotovo u 38. minutu. Bek "crvenih đavola" Nuseir Mazraui poslao je loptu u šesnaesterac gostiju, pravo u noge Viktora Kristijansena koji je sjajno postigao pogodak, ali na pogrešan gol! Autogolom je Junajted duplirao prednost na poluvremenu.
Tačku na meč stavio je Alehandro Garnačo u 82. sjajnim felšem koji oduvek ima u svom arsenalu. Prihvatio je loptu na levoj ivici šesnaesterca, i poput svog idola Kristijana Ronalda maestralo plasirao loptu u desni čošak. Golman Mads Hermansen je bio nemoćan.
Ovom pobedom "crveni đavoli" se dižu na 13. mesto tabele, nakon reprezentativne pauze ih čeka duel sa Ipsvičom, što će biti debi novog trenera Rubena Amorima.
Premijer liga, 11. kolo
SUBOTA
Brentford - Bormut 3:2 (1:1)
/Visa 27, 58, Damsgor 50 - Evanilson 17, Klajvert 49/
Kristal Palas - Fulam 0:2 (0:1)
/Smit Rou 45+2, Vilson 83/
Vest Hem - Everton 0:0
Vulverhempton - Sautempton 2:0 (1:0)
/Sarabija 2, Kunja 51/
Brajton - Mančester siti 2:1 (0:1)
/Pedro 78, O'Rajli 83 - Haand 23/
Liverpul - Aston Vila 2:0 (1:0)
/Nunjez 20, Salah 84/
NEDELJA
Mančester junajted - Lester 3:0 (2:0)
/Fernandeš 17, Kristijansen 38 a.g., Garnačo 82/
Notingem Forest - Njukasl 1:3 (1:0)
/Muriljo 21 - Isak 54, Džoelinton 72, Barns 83/
Totenhem - Ipsvič 1:2 (0:2)
/Bentakur 69 - Šmodič 31, Delap 43/
Čelzi - Arsenal 17.30 (A2P)
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
02.12.2023 11: 47
Centralni meč prvog dana 14. kola engleske Premijer lige odigraće se u Njukaslu, gde domaći crno-beli dočekuju Mančester junajted (21, TV Arena 1 Premium).
18.05.2025 08: 12
Notingem Forest od 15.15 časova (TV Arena 2 Premium) gostuje Vest Hemu u 37. kolu Premijer lige.
21.04.2025 22: 57
U narednom kolu Notingem forest igra protiv Mančester sitija, dok će Totenhem u goste Liverpulu.
21.04.2025 12: 43
Srpski fudbalski reprezentativac i njegovi "šumari" u Londonu traže bodove za bolji plasman u Premijer ligi.
YouTube
pre 3d
YouTube
pre 5d
pre 20 minuta 23: 20
Odlazak sa "Enfilda" je vrlo realna opcija...
pre 40 minuta 23: 00
Osvajač Lige šampiona i brazilski klub prošli u nokaut fazu FIF SP za klubove.
pre 1 sat 22: 29
Dosadašnji fudbaler Udinezea i slovenački reprezentativac Jaka Bijol potpisao je ugovor sa Lidsom do 2030. godine, saopštio je danas engleski klub.
pre 1 sat 22: 09
Prema navodima iz Portugalije, golman Brage stiže na Marakanu.
Ostavite komentar