Pobeda Totenhema u Notingemu: Stivu Kuperu spreman otkaz

15.12.2023 22:58
Fudbaler Totenhema, Ričaralison Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Fudbaler Totenhema, Ričaralison

Nikome u Premijer ligi nije lako kada gostuje na "Siti Graundu", ali je Totenhem ipak upisao tri boda na teškom gostovanju Notingem Forestu 2:0 (1:0). Menadžer "šumara", Stiv Kuper je već bio na "tankom ledu" i deluje da mu je neuspeh na ovom meču potpisao otkaz.

Hjun Min Son je već u trećem minutu imao priliku da donese prednost Totenhemu, ali je Met Tarner ostao nesavladan. Ređale su se šanse sve do drugo minuta nadoknade kada je centaršut Dejana Kuluševskog pronašao Ričarlisona koji je smestio loptu u mrežu protivnika.

Notingem Forest je imao već u 49. minutu priliku da poravna rezultat. Vili Boli je ostao potpuno sam na desnom krilu nakon prekida, dobio je loptu ali je njegov šut otišao daleko preko gola. Nedugo nakon toga je Entoni Elanga zatresao mrežu "spursa" ali je usledila reakcija VAR sobe i pogodak je poništen. U 65. minutu je Dejan Kuluševski iskoristio pogrešno dodavanje Tarnera i uvećao prednost gostujuće ekipe.

Totenhem nakon ovog trijumfa ima 33 boda i zauzima peto mesto, dok je Notingem Forest ostao na 16. poziciji sa 14 osvojenih bodova.