pre 11 minuta 14: 52
Jamal fit, ali neće biti starter za Španiju protiv autsajdera
Selektor Luis De La Fuente ne želi da forsira tek opčoravljenog asa Barselone.
Twitter/Arsenal
Fudbaleri Arsenala su se dodatno odvojili na vrhu tabele Premijer lige nakon pobede protiv Vulverhemptona (2:1). Trenutno imaju dva boda više od drugoplasiranog Liverpula, dok je su od Mančester sitija udaljeni tri boda.
"Tobdžije" čeka nezgodno gostovanje Lutonu na Kenilvort Roudu i ovo su utakmice koje tim Mikela Artete mora da pobeđuje u koliko želi da na kraju sezone podigne trofej prvaka Engleske nakon 21 godine čekanja. Iako beleže dobre rezultate u gostima, na poslednjoj utakmici je Arsenal slavio protiv Brentforda tek u 89. minutu. Ništa lakši posao ih neće čekati ni večeras.
Roster Lutona možda nema dovoljno kvaliteta za Premijer ligu, ali menadžer Rob Edvards za sada radi vrhunski posao i drži "šeširdžije" izvan zone ispadanja. Pogotovo treba pohvaliti igru ove ekipe na domaćem terenu. Uprkos tome što Luton ima najmanji stadion u elitnom rangu, navijači predstavljaju ogroman vetar u leđa svojim miljenicima. Na poslednje dve utakmice kod kuće su osvojili četiri boda. Prvo su odigrali vrhunski meč protiv Liverpula gde su mogli i do trijumfa, a zatim su savladali Kristal Palas (2:1).
U drugom meču će Vulverhempton dočekati ekipu Barnlija. Na Molinju stiže jedna od najgorih odbrana Premijer lige. mada, tim Vensana Kompanija je ovog vikenda popravio utisak kada su u pitanju dosadašnji rezultati jer su slavili protiv Šefild junajteda 5:0. To je bila najbolja utakmica "klaretsa" od kako su se vratili u elitni rang. Uprkos tome Barnli je i dalje u "opasnoj zoni" na 19. mestu.
Sa druge strane, Vulvsi su sigurni na sredini tabele i zauzimaju 13. poziciju. Ono što može da ih raduje pred ovaj susret jeste činjenica da su sjajno odigrali protiv ekipa koje imaju veliki posed lopte. Upisali su pobede protiv Totenhema i Mančester sitija, a Kompanijev stil igre u Barnliju se zasniva upravo na posedu i stvaranju šansi kroz njega.
Premijer liga, 15. kolo
utorak
Vulverhempton - Barnli 20.30 (TV Arena 2 Premium)
Luton - Arsenal 21.15 (TV Arena 1 Premium)
sreda
MULTIPRENOS 20.30 (TV Arena 1 Premium)
Šefild junajted - Liverpul 20.30 (TV Arena sport 1)
Fulam - Notingem Forest 20.30 (TV Arena sport 4)
Brajton - Brentford (TV Arena sport 2)
Kristal Palas - Bornmut (TV Arena sport 5)
Mančester junajted - Čelsi 21.15 (TV Arena 2 Premium)
Aston Vila - Mančester siti 21.15 (TV Arena 3 Premium)
četvrtak
Everton - Njukasl 20.30 (TV Arena 2 Premium)
Totenhem - Vest Hem 21.15 (TV Arena 1 Premium)
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
18.05.2026 11: 30
Barnli je već ispao iz lige i nema takmičarski imperativ, ali je u prethodnom kolu uspeo da odigra 2:2 protiv Aston Vile.
18.02.2026 22: 59
Protraćili su trijumf protiv najgore ekipe ovogodišnjeg izdanja Premijer lige...
18.02.2026 11: 00
Lider Premijer lige meč 31. kola igra pre velikog takmaca u borbi za titulu.
30.12.2025 23: 10
Ekipa iz Londona vezala četvrtu pobedu u Premijer ligi, za plodonosan završetak godine, dok crveni Mančester nije uspeo da dobije svoj večerašnji meč.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 10h
pre 54 minuta 14: 10
Čukarički pripreme za novi sezonu počinje u sredu 17. marta.
pre 1 sat 14: 01
Klub iz Humske krenuo u ozbiljna pojačanja za narednu sezonu.
pre 1 sat 13: 18
Portugalac potpisuje ugovor do juna 2028. godine uz opciju produžetka za još jednu sezonu.
pre 2 sata 12: 50
Prvi test zakazan je za 24. jun, kada će Železničar pred domaćom publikom ugostiti Zemun i tako otvoriti seriju kontrolnih utakmica.
Ostavite komentar