11.11.2023 16:15
Totenhem dobio regularni deo meča, Vulverhempton mu u nadoknadi vremena "oteo" pobedu Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

U prošlom kolu Čelsi, a u ovom Vulverhempton naneo je Totenhemu poraz u Premijer ligi, pa posle gostovanja u 12. kolu - 2:1 (1:1) fudbaleri londonskog tima i dalje zaostaju za Mančester sitijem, a aktuelni šampion ima priliku da sutra pobegne još neki bod više "pevcima".

Da nova rezultatska "tragedija" bude još veća, Totenhem bi bio pobednik da nije bilo uobičajene sudijske nadoknade vremena, jer je u 90. minutu imao gol više, ali je neshvatljivo ispustio razliku i sa dve kapitulacije sve prosuo.

Brenan Džonson je još od 3. minuta i asistencije Pedra Pora bio jedini strelac protiv "vukova", međutim ovi su malo po malo preuzimali kontrolu dešavanja i inicijativu, a bili su dovoljno uporni da sačekaju svojih sedma minuta.

Mateus Kunja je asistirao, a rezervista Pablo Sarabija, je nakon samo tri muna na terenu doneo izjednačenje domaćima (90+1), a onda je pomenuti golgeter namestio pogodak i preokret u izvođenju Marija Lemine (90+7).

Vulvsi su ovom pobedom došli do 15 osvojenih bodova i nalaze se na 11. mestu na tabeli, dok je Totenhem, bar za sada ostao na drugom mestu sa 26 bodova.