05.11.2023 16:59
"Siti Graund" i dalje neosvojiva tvrđava: Prvi poraz za Aston Vilu nakon dva meseca Twitter/Nottingham Forest

Baš kao što su prethodne sezone bile ključne utakmice kod kuće, to će biti slučaj i ove sezone kada je u pitanju ekipa Notingem Foresta.

"Siti Graund" je ostao neosvojiva tvrđava za ostale premijerligaše jer na pet odigranih mečeva Forest nema poraz na domaćem terenu ove sezone. Ovog puta je pala Aston Vila 2:0 (1:0).

Imala je ekipa Unai Emerija posed, imala je i prilike da postigne gol, ali lopta proto nije htela da uđe u gol kluba iz Notingema. Domaćin je poveo već u 5. minutu kada je Ole Aina iskoristio dodavanja Harija Tofola.

Vila je napadala ali bezuspešno. Forest je imao prednost na pauzi, a već u 47. minutu je Orel Mangala iskoristio zbunjenost defanzivaca i duplirao prednost. Emerijev tim je do kraja meča imao inicijativu, ali nisu uspeli da postignu pogodak i tako upisali prvi ligaški poraz nakon dva meseca.

Notingem Forest se nalazi sada na 12. mestu sa 13 osvojenih bodova, dok Aston Vila zauzima petu poziciju sa 22 boda.