24.09.2023 19:51
Osam golova, osam različitih strelaca: Njukasl upropastio Šefild i zakucao ga za dno tabele Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Njukasla deklasirali su na gostujućem terenu Šefild junajted i slavili sa ogromnih 8:0 (3:0) u šestom kolu engleske Premijer lige.

Ovo je ujedno i rekord Premijer lige po broju različitih strelaca, budući da je svaki gol postigao drugi igrač.

Domaćina je načeo Šon Longstaf u 21. minutu, deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Den Burn, a onda je Sven Botman već u 35. rešio pitanje pobednika.

Ali u drugom poluvremenu Njukasl nije pustio gas, čak šta više, dodao ga je. Redom su golove postizali Kalum Vilson, Entoni Gordon, Migel Almiron, Bruno Gimaraješ, a tačku na ovaj meč stavio je Aleksander Isak u 87. minutu.

Suvišno je reći da su navijači Šefilda stadion naustili mnogo pre poslednjeg zvižduka, budući da je njihov tim i dalje na svega jednom osvojenom bodu. Na njihovu sreću, nisu jedini, pošto su odmah ispred njih sa takođe jednim bodom kolege iz Čempionšipa, Barnli i Luton.