24.09.2023 17:03
Remi u derbiju Londona: Sjajan meč na "Emiratima", Arsenal i Totenhem podelili plen Tanjug/AP Photo/David Cliff

Mnogo uzbuđenja i na kraju verovatno i pravedam remi u derbiju Londona. Ekipa Arsenala vodila je dva puta na svom terenu protiv velikog rivala, Totenhema, koji oba puta vraćao i na kraju uspeo da izbori bod - 2:2 (1:1).

Prvi razlog za slavlje "tobdžjiama" dao je Kristijan Romero koji je preusmerio udarac Bukaja Sake i tako prevario svog golmana, Giljerma Vikarija.

Nakon toga "pevci" su krenuli da napadaju, ali je čuvar mreže domaćina, Raja, bio na visini zadatka.

Ipak, kapitulirao je u 42. minutu, kada je Hjon Min Son uspeo da pronađe rešenje pored tri protivnička igrača i postigne spektakularan gol.

Na samom startu drugog poluvremena stigao je nobi poklon od Romera za Arsenal. Ben Vajt je posle kornera došao do lopte i šutirao, a štoper "pevaca" je podigao ruku i tako zaustavio verovatan pogodak.

Odgovornost je na sebe preuzeo Saka i bio je vrlo siguran, šutirao je po sredini gola i Vikari nije imao šansu.

Ipak, nije dugo Arsenal bio u vođstvu. Žoržinjo je napravio veliku grešku koju je Totenhem ekspresno kaznio, a strelac je po drugi put bio Son, koji je tako postavio i konačan rezultat.

Bio je ovo peti gol najboljeg igrača Totenhema, koji je tako skočio na drugo mesto liste strelaca Premijeršipa. Ispred njega je samo napadač Mančester sitija, Erling Haland, sa osam pogodaka.