Liga 1

Liga 1: Lans vodio 2:0, Brest preokrenuo i nastavio tradiciju

13.08.2023 17:06
Liga 1: Lans vodio 2:0, Brest preokrenuo i nastavio tradiciju Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Vicešampion Francuske Lans, bez dvojice ključnih igrača Opende i Fofane, koji su letos prodati za skoro 80 miliona evra, došao je u Brest da najavi visoke ambiicije ove sezone, ali i prekine neugodnu tradiciju. Najava prvog samo u prvih pola sata (vodili 2:0), a od drugog ništa jer je Brest posle preokreta slavio 3:2 (1:2) i nastavio tradiciju jer u poslednja četiri meča protiv ovog rivala na svom terenu nije izgubio (dve pobede, dva remija). Liga 1 je tako započela sa dva iznenađenja, šampion PSŽ nije pobedio, vicešampion je izgubio.

Lans je igrao presing na startu, posle kornera Flginija sa bliže stative je Florijan Sotoka doneo prednost gostima. Dejver Mačado je iskoristio odličan pas Medine i sa leve strane pogodio mrežu uz bližu stativu.

Gosti nisu popuštali pritisak, izostao je treći gol i domaćin je počeo da diže glavu. Le Duraon je bio oboren u šesnaestercu pa je Romain Del Kastiljo smanjio prednost u nadoknadi. Druga priča se pričala u nastavku. Brest je zaigrao mnogo boilje, Lala je vrlo brzo izjednačio. Kada je Adrijen Tomason zaradio crveni karton u 82. minutu, domaćin je napravio pritisak i iz drugog penala Dal Kastiljo je doneo preokret.

Odbrana Monaka je poklekla u Klermonu već u 7. minutu, ali "kneževi" su pokazali da su bolji tim od domaćina za koje je napadač Komnen Andrić igrao od 76. minuta. Vanderson, Ben Jeder su napravili preokret i došli do tri startna boda. Nant je dobio prvo poluvreme protiv Tuluza, ali su gosti preokrenuli i pogotkom Grandsira u nadoknadi osvojili tri vredna boda. Monpelje i Avr su remizirali, takođe posle "klackalice".