Del Kastiljo vratio Brest na drugo mesto Lige 1

31.03.2024 15:04
Slavlje Del Kastilja TV Arena sport/ Screenshot
Slavlje Del Kastilja

Brest je stigao u Lorijen sa namerom da se vrati na drugo mesto Lige 1, koje im je preoteo Monako posle sinoćne pobede u Mecu. I uspeo je u tome (0:1) zahvaljujući pogotku Del Kastilja u 86. minutu iako se po igri ne bi reklo da je poraženi tim bio slabiji rival. Naprotiv.

U prvom delu Lorijen je bio ta ekipa koja je više žalila što se na odmor otišlo bez golova. Sudija Žerom Brisar nije smatrao da igrač Bresta igrao nepropisno rukom u 28. minutu, pa posle gledanja snimka nije dosudio kazneni udarac za domaćina, da bi Žulijan Ponse u 42. minutu pogodio stativu. Brest je bio bezopasan, nijedan od pet šuteva nije išao u okvir gola!

Imao je domaćin više prilika i u nastavku, Jongva je prokockao odličnu priliku u 81. minutu, a onda je usledila greška, tranzicija Bresta i "šmekerski" pogodak Del Kastilja za pobedu. Louza i Jongva su propustili prilike do kraja meča za izjednačenje, a Brahimi je zaradio isključenje u dubokoj nadoknadi.