Lans zaustavio Brest i uzburkao trku za drugim mestom u Ligi 1

09.03.2024 22:55
Igrači Lansa Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Igrači Lansa

Vicešampion Francuske Lans pobedio je Brest 1:0 (1:0) u derbiju 25. kola Lige 1 i prikmakao mu se samo na četiri boda. Meč je bio veoim,a izjednačen, žčak je Brest imao nešto više od igre pre svega jer je Lans od 32. minuta vodio golom Agilara.

Ipak, odbrana Lansa je uspela da hzaustavi Manjana, Manijea i ostale ofanzivce gostiju i uspela je da sačuva pobedu.

Nema više zime za Lion. Od dolaska Nemanje Matića, ali i još šestorice "ozbiljnih" pojačanja, "lavovi" su zaređali sa pobedama u 2024. godini i trijumfom nad Lorijenom od 2:0 popeli su se čak na 10 mesto! On Nice koja je šesta i ima Evropu u rukama deli ih samo devet bodova. Ko bi rekao da će se ovo dogoditi samo za dva meseca.

Taljafiko i Balde su bili strelci za Lion, a Nemanja MAtić je ponovo odigrao na visokom nivou, kontrolisao je igru i teren napustio neki minut pre kraja.Sa Tolisoom i Kakereom čini stabilnu "trojku" veznog reda.