Liga 1

Nica vlada Azurnom obalom: Diop, Labord i Brahimi pogađali na "Velodromu"

05.02.2023 16:42
Nica vlada Azurnom obalom: Diop, Labord i Brahimi pogađali na "Velodromu" Guliver/Imago Sports

Fudbaleri Nice su u 22. kolu francuske Lige 1 pobedili ljutog rivala, Olimpik iz Marseja na "Velodromu" sa 3:1 (2:0). Ekipa Igora Tudora je na ovaj način izgubila korak za prvoplasiranim Pari sen Žermenom koji sada beži čak osam bodova.

Poslednju pobedu nad Olimpikom Nica je upisala pre nešto manje od godinu dana, tačnije 9. februara kada je slavila sa 4:1 u Kupu. Samo jedan pogodak nedostajao je gostima da se taj rezultat ponovi i večeras.

Krajem prvog poluvremena "orlići" su postigli dva gola i na taj način sebi učinili veliku uslugu. Prvi je bio delo Sofijana Diopa u 38. a drugi Gaetana Laborda u 44. minutu.

Marsej je u 60. smanjio na 2:1 preko Ruslana Malinovskog i delovalo je da bi mogao da se vrati u meč. Međutim, to se nije desilo već je Bilal Brahimi u 85. minutu postigao jako lep gol kojim je osigurao tri boda svom timu.